Обов’язкова військова служба поки не допоможе бундесверу

21

Міністр оборони Борис Пісторіус не вважає відновлення обов’язкової військової служби вирішенням кадрових проблем бундесверу найближчими роками. Обов’язкова військова служба не допоможе досить швидко, тим більше, що це вимагатиме сил, часу і грошей, «яких ми зараз не маємо», сказав політик СДПН на Дні бундесверу в Бюкебурзі, Нижня Саксонія. Однак кількість людей, яких необхідно призвати на службу в бундесвер, велика.

Незважаючи на проблеми із набором, Пісторіус розраховує на добровільний заклик. Відповідаючи на запитання про шведську модель відновлення обов’язкової військової служби з обов’язковим закликом, він сказав порталу новин t‑online: «Нам не потрібен заклик, щоб надихнути молодих людей на вступ до бундесверу. До речі, зусилля для цього теж здаються мені дуже великими».

Пісторіус сказав, що в майбутньому хоче запропонувати більше можливостей для короткого знайомства з Бундесвером. «Юнаки та дівчата могли б протягом певного часу брати участь у повсякденному житті військ, як на стажуванні, та знайомитися з порядком та різними областями. Таким чином ми могли б пробудити у молодих людей інтерес до служби в армії», – сказав Пісторіус.

Пісторіус також вважає інші моделі добровільного призову гідними обговорення. Для нього це включає прийом громадян ЄС до німецької армії, як це вже роблять Франція та Іспанія. Пісторіус також не виключає можливості прийняття до бундесверу дітей, які народилися в Німеччині від мігрантів без німецьких паспортів. Він сказав: «У принципі, для мене також можна думати, що хтось без німецького паспорта може вступити в бундесвер». Однак він відмовляється пов’язувати це з перспективою набуття громадянства.

Читайте також:  Карстен Бройєр призначений генеральним інспектором

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я