Критика Пехштейна після виступу у поліцейській формі у CDU

10

Федеральна поліція розпочала розслідування відповідно до службового законодавства після виступу ковзаняра Клаудії Пехштайн у поліцейській формі на з’їзді ХДС. За словами прес-секретаря, поліція дізналася про інцидент у суботу вдень і негайно розпочала розслідування.

Поява Пехштайн у вихідні викликала дискусію. Політик від СДПН Себастьян Фідлер написав у Твіттері: «Поліцейський у формі виступає із промовою на партійній конференції? Я зараз протираю очі здивовано». Він зажадав від Федерального міністерства внутрішніх справ прозорості та подальших дій. У своєму твіті Фідлер використовував хештег “борг нейтралітету”.

Віце-президент Бундестагу Петра Пау (Ліва партія) написала у Твіттері: «25 років займаюся питаннями державних службовців та дисциплінарного права, не тільки у комітеті внутрішніх справ, плюс фінансування партій та інше – ця подія знаходиться за межами будь-якої допустимої можливості».

На з’їзді у Берліні у суботу Пехштайн виступала за зміцнення клубного та шкільного спорту. Вона також закликала до депортації осіб, яким відмовлено у наданні притулку. Це забезпечило б більшу безпеку у повсякденному житті. Можливість користуватися громадським транспортом «без небезпечних поглядів» – одна з проблем, що особливо обтяжує людей похилого віку та жінок. Поліпшення в цій галузі мають бути важливішими, «чим роздуми про те, чи потрібно ставити гендерну зірку, чи можна як і раніше називати концерт німецьким Liederabend, чи дозволяється, як і раніше, замовляти циганський шніцель», – сказав Пехштайн.

Представниця ХДС повідомила в неділю Німецькому агентству друку, що перед виступом не було ясно, що Пехштайн буде одягнений у форму Федеральної поліції. Однак, наскільки їй відомо, жінка-поліцейська мала дозвіл на носіння форми. Прес-секретар не захотіла коментувати заяви Пехштейна.

Що каже Федеральний закон про цивільну службу?

Міністр освіти Шлезвіг-Гольштейна та заступник лідера партії Карін Прієн похвалила «чудовий фундаментальний з’їзд ХДС» у Твіттері. «К. Пехштайн має внести свій погляд на спорт та волонтерство», – написала Прієн.

Читайте також:  Колишній лідер "зелених" вважає, що відносини із СДПН зіпсовані

Представник Федерального міністерства внутрішніх справ спочатку відмовився від коментарів. Відповідно до законодавства про державну службу на державних службовців поширюється обов’язок дотримуватися нейтралітету.

Закон про федеральних державних службовців говорить: «У політичній діяльності державні службовці повинні дотримуватися поміркованість і стриманість, які випливають із становища стосовно широкому загалу і з міркувань посадових обов’язків».

Пехштайн п’ять разів вигравала золоту медаль на зимових Олімпійських іграх, а також двічі завойовувала срібло та бронзу. На Іграх 2022 року у Пекіні їй дозволили пронести прапор Німеччини на Олімпійський стадіон на церемонії відкриття разом із пілотом бобслею Франческо Фрідріхом. Незважаючи на свій 51 рік, Пехштайн, як і раніше, є однією з найкращих ковзанярок Німеччини, але міжнародні медалі для неї недосяжні. Зимова спортсменка балотувалася від ХДС у Берліні на виборах до Бундестагу у 2021 році, але не пройшла до парламенту.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :