Критика Пехштейна після виступу у поліцейській формі у CDU

14

Федеральна поліція розпочала розслідування відповідно до службового законодавства після виступу ковзаняра Клаудії Пехштайн у поліцейській формі на з’їзді ХДС. За словами прес-секретаря, поліція дізналася про інцидент у суботу вдень і негайно розпочала розслідування.

Поява Пехштайн у вихідні викликала дискусію. Політик від СДПН Себастьян Фідлер написав у Твіттері: «Поліцейський у формі виступає із промовою на партійній конференції? Я зараз протираю очі здивовано». Він зажадав від Федерального міністерства внутрішніх справ прозорості та подальших дій. У своєму твіті Фідлер використовував хештег “борг нейтралітету”.

Віце-президент Бундестагу Петра Пау (Ліва партія) написала у Твіттері: «25 років займаюся питаннями державних службовців та дисциплінарного права, не тільки у комітеті внутрішніх справ, плюс фінансування партій та інше – ця подія знаходиться за межами будь-якої допустимої можливості».

На з’їзді у Берліні у суботу Пехштайн виступала за зміцнення клубного та шкільного спорту. Вона також закликала до депортації осіб, яким відмовлено у наданні притулку. Це забезпечило б більшу безпеку у повсякденному житті. Можливість користуватися громадським транспортом «без небезпечних поглядів» – одна з проблем, що особливо обтяжує людей похилого віку та жінок. Поліпшення в цій галузі мають бути важливішими, «чим роздуми про те, чи потрібно ставити гендерну зірку, чи можна як і раніше називати концерт німецьким Liederabend, чи дозволяється, як і раніше, замовляти циганський шніцель», – сказав Пехштайн.

Представниця ХДС повідомила в неділю Німецькому агентству друку, що перед виступом не було ясно, що Пехштайн буде одягнений у форму Федеральної поліції. Однак, наскільки їй відомо, жінка-поліцейська мала дозвіл на носіння форми. Прес-секретар не захотіла коментувати заяви Пехштейна.

Що каже Федеральний закон про цивільну службу?

Міністр освіти Шлезвіг-Гольштейна та заступник лідера партії Карін Прієн похвалила «чудовий фундаментальний з’їзд ХДС» у Твіттері. «К. Пехштайн має внести свій погляд на спорт та волонтерство», – написала Прієн.

Читайте також:  Війна в Україні домінує у різдвяних проповідях

Представник Федерального міністерства внутрішніх справ спочатку відмовився від коментарів. Відповідно до законодавства про державну службу на державних службовців поширюється обов’язок дотримуватися нейтралітету.

Закон про федеральних державних службовців говорить: «У політичній діяльності державні службовці повинні дотримуватися поміркованість і стриманість, які випливають із становища стосовно широкому загалу і з міркувань посадових обов’язків».

Пехштайн п’ять разів вигравала золоту медаль на зимових Олімпійських іграх, а також двічі завойовувала срібло та бронзу. На Іграх 2022 року у Пекіні їй дозволили пронести прапор Німеччини на Олімпійський стадіон на церемонії відкриття разом із пілотом бобслею Франческо Фрідріхом. Незважаючи на свій 51 рік, Пехштайн, як і раніше, є однією з найкращих ковзанярок Німеччини, але міжнародні медалі для неї недосяжні. Зимова спортсменка балотувалася від ХДС у Берліні на виборах до Бундестагу у 2021 році, але не пройшла до парламенту.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я