Фезер відвідала Туніс: переговори з питань міграції

29

Президент Тунісу Саїд не бачить своєї країни в ролі прикордонної поліції для Європи. Однак він відкритий для переговорів про те, як запобігти перетину кордону переповненими судами.

 

Фезер відвідала Туніс: переговори з питань міграції

Федеральний міністр внутрішніх справ Ненсі Фезер (СДПН) вирушила до Тунісу, щоб поговорити з урядом про нелегальних мігрантів, депортацію та можливості працевлаштування туніських фахівців у Німеччині. Вона відвідала північноафриканську країну разом із своїм французьким колегою Жеральдом Дарманеном.

В даний час Туніс є однією з найважливіших транзитних країн для нелегальних мігрантів, які добираються до Італії на небезпечних човнах. Тунісці, які сподіваються на найкраще майбутнє в Європі, також перебувають на човнах.

Перед від’їздом Фезер сказала: Ми хочемо, щоб права людини біженців були захищені, а жахливі смерті на Середземному морі припинилися. За її словами, мета так званого партнерства талантів полягає у тому, щоб запропонувати молодим людям можливості у Європейському Союзі.

Переговори з президентом та міністром внутрішніх справ

У неділю Фезер, яка вперше на посаді відвідала Туніс, відвідала проектний офіс Федеральної поліції в Тунісі. На понеділок у столиці заплановані переговори з президентом Каїсом Саїдом та міністром внутрішніх справ Камелем Фекіхом. У першій бесіді зі своїм колегою Фезер наголосила «спільні цілі та інтереси». Фекіх сказав, що це також включає прямі німецькі інвестиції.

Тиждень тому у Тунісі перебувала голова Комісії ЄС Урсула фон дер Ляйєн. Вона заявила про перспективи фінансової допомоги у розмірі до 900 мільйонів євро для країни, яка страждає від економічних проблем. Це утричі перевищує середню суму, яку Брюссель щороку виділяє Тунісу. У зустрічах також взяли участь прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні та глава уряду Нідерландів Марк Рютте.

Читайте також:  У ХДС немає місця для Маассена

Мелоні вже давно наполягає на укладанні угод із Тунісом, щоб зупинити суди з мігрантами на ранній стадії. Правозахисні організації критично ставляться до цього, в тому числі через тиск, що посилюється, на критиків уряду в Тунісі. Президент Саїд спровокував хвилю расистських нападів у лютому цього року своїми висловлюваннями про «орди нелегальних іммігрантів».

За даними Федерального міністерства внутрішніх справ, на переговорах у Тунісі також обговорюватимуться питання порятунку на морі. У середу в Середземному морі, неподалік Греції, затонув рибальський човен, повністю переповнений від 500 до 700 мігрантами. 104 людей було врятовано, 78 було знайдено мертвими.

Федеральна поліція співпрацює з владою Тунісу

Федеральна поліція здійснює свій проект у Тунісі з 2015 року. Вона працює спільно з Національною гвардією, прикордонною та національною поліцією. Згідно із заявою Федерального міністерства внутрішніх справ, метою проекту є «створення ефективних поліцейських структур, що ґрунтуються на принципах верховенства закону та прав людини». Основними напрямками діяльності є скорочення нелегальної міграції, порятунок на морі, боротьба з тероризмом, а також тяжкі та організовані злочини. За даними Федеральної поліції, останніми роками туніські сили безпеки отримали підтримку, зокрема, у вигляді автомобілів для охорони кордонів, приладів нічного бачення та швидкохідних надувних човнів, закуплених у Тунісі.

Туніс, на відміну, наприклад, від Марокко, припускає колективні депортації чартерними рейсами. Однак іноді виникають труднощі з ідентифікацією громадян Тунісу без документів.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я