Лаутербах: Законопроект про реорганізацію лікарень

13

Реформа має набути чинності 1 січня 2024 року, початкової угоди вже досягнуто.

 

Лаутербах: Законопроект про реорганізацію лікарень

У боротьбі за справу реорганізації лікарень федеральний міністр охорони здоров’я Карл Лаутербах розраховує на швидке досягнення угоди із землями, незважаючи на подальші спірні питання. «Було досягнуто значного прогресу, – сказав політик СДПН після спільних консультацій у Берліні в четвер. – Є ще кілька відкритих моментів, але найважливішими пунктами я бачу більше спільного, ніж протиріч». Подальші переговори заплановані на конференції міністрів охорони здоров’я наступного тижня, а згодом на заключний раунд 10 липня, також за участю фракцій коаліції.

Лаутербах дав зрозуміти, що він упевнений, що ключові моменти можуть бути узгоджені. Згідно з графіком, законопроект буде підготовлений влітку, а реформа має набути чинності 1 січня 2024 року. Спочатку угода вже була досягнута в ході заключного раунду робочої групи федерації та держави у четвер. Однак незадовго до цього всі землі виклали у документі свої заперечення проти окремих частин реформи, а також вимагали прийняття додаткового закону з додатковими грошима для лікарень, щоб запобігти «холодним структурним змінам» до набуття чинності реформи. Лаутербах відкинув такі додаткові засоби “з лійкою”.

Реформа терміново потрібна

Манне Луча («Зелені») з Баден-Вюртемберг, голова глав міністерств земель, дав зрозуміти, що загалом вони пішли назустріч один одному. Йдеться про правильну пропозицію у правильному місці з правильним обладнанням, у тому числі й у сільській місцевості. “Мета зрозуміла: нам потрібна ця реформа”. За його словами, можливість для цього вже є, і важливо нею скористатися. Міністр Баварії Клаус Холечек (ХСС) заявив, що федеральному уряду необхідно терміново піти на подальші поступки землям, щоб реформу було проведено ефективно, швидко та без шкоди для забезпечення.

Читайте також:  Третя поїздка Шольца до Африки

Незадовго до початку консультацій федеральний уряд зробив подальші кроки назустріч землям у переглянутому проекті основних положень. Однак воно наполягало на єдиних стандартах якості та прозорості. Згідно з документом, наданим у розпорядження агентства dpa, цілі в галузі якості будуть досягнуті за рахунок більш точного визначення груп лікарень з відповідними вимогами до якості. Проте федеральний уряд все ще хоче опублікувати розподіл груп послуг між лікарнями та класифікацію за рівнями обслуговування. Це покаже розмір лікарень, але також і якість, наприклад кількість фахівців або частоту втручань.

Чи може класифікація за «рівнями» зашкодити репутації лікарні?

Досі не було досягнуто згоди про більш контрольну функцію рівнів. У своєму останньому документі землі також застерегли від публікації. Причина в тому, що це може вплинути на репутацію деяких лікарень. Рівні означають класифікацію лікарняної мережі на рівні з єдиними мінімальними вимогами – від базового обслуговування поблизу будинку до другого рівня з додатковими послугами для постачальників максимального обслуговування, таких як університетські лікарні. Що стосується груп послуг, то замість грубих описів, таких як «внутрішня медицина», розподіл має здійснюватися відповідно до більш точно визначених груп, таких як «кардіологія», та винагороджуватися відповідним чином.

Плани реорганізації лікарень також передбачають зміну системи оплати праці із встановленням єдиних ставок для випадків лікування, щоб звільнити клініки від фінансового тиску. Щоб не бути залежними від дедалі більшої кількості випадків, вони повинні отримувати більшу частку винагороди за надання послуг. У переглянутому федеральному документі йдеться про те, що області педіатрії, акушерства та невідкладної допомоги отримають «додаткову гарантійну надбавку». Землі вимагали більше грошей для цього.

Клаус Райнхардт, президент медичної асоціації, привітав той факт, що федеральний уряд і землі хочуть продовжити переговори та досягти угоди. “Провал – це не варіант”. Allgemeine Ortskrankenkassen (AOK) попередила, що в обов’язковому визначенні груп обслуговування не повинно бути лінивих компромісів, які знову дозволять «епізодичне обслуговування на шкоду безпеці пацієнтів». Заклики до якнайшвидшого рішення пролунали і від світлофорної коаліції.

Читайте також:  З реформою лікарень поспішати не варто

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я