“Світ підводить гаїтян” – Глава Unicef

16

Землетрус, бандитизм, систематичні зґвалтування, голод, злидні, холера та вплив клімату: Народ Гаїті страждає від драматичних умов на своїй батьківщині, доки світ спалює мільярди у війнах. Unicef ​​б’є на сполох.

 

“Світ підводить гаїтян” – Глава Unicef

Міжнародна спільнота має зробити набагато більше, щоб допомогти Гаїті, вважає виконавчий директор Юнісеф Кетрін Рассел. “Світ підводить гаїтян”, – сказала вона після візиту до країни Карибського басейну, згідно з заявою в Нью-Йорку.

Міжнародна солідарність з Гаїті значною мірою згасла після руйнівного землетрусу 2010 року, тоді як ситуація в країні гірша, ніж будь-коли, сказала глава дитячого агентства.

«З 720 мільйонів доларів США (663 мільйони євро), які запросили ООН на гуманітарну допомогу Гаїті цього року, на сьогоднішній день отримано менше чверті», сказала вона. “Нинішня ситуація з безпекою неприйнятна”, – сказала Рассел. Вона повідомила про жорстоке бандитське насильство, включаючи систематичні зґвалтування. До цього, за її словами, додаються голод, бідність, холера та вплив клімату.

Поширення руху лінчувальників

Гаїті страждає від боротьби між бандами, які, за оцінками ООН, контролюють 80% столиці Порт-о-Пренс. Після вбивства президента Жовенеля Мойсе майже два роки тому в країні діє тимчасовий уряд. У жовтні тимчасовий уряд звернувся за допомогою до міжнародних сил, яка досі не надійшла.

Нещодавно у Порт-о-Пренсі поширився рух дружинників під назвою «Bwa Kale» (очищене дерево). За даними гаїтянської організації CARDH, лише за один місяць було лінчовано не менше 160 підозрюваних членів банд. За даними ООН, майже половина з одинадцяти мільйонів гаїтян страждає від гострого голоду.

У Порт-о-Пренсі експерт ООН з прав людини Вільям О’Ніл назвав розгортання міжнародних сил «необхідним» та закликав до виконання ембарго Ради Безпеки на постачання зброї до Гаїті. “Ситуація з правами людини драматична, всі права порушуються”, – сказав він у середу наприкінці десятиденного візиту. «Необхідно терміново діяти. На карту поставлено виживання цілої нації».

Читайте також:  Жителі Ріо-де-Жанейро борються з пекельною спекою

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я