«Світлофор» відкидає критику Мерця на адресу зовнішньої політики Німеччини

22

Критика лідером ХДС Фрідріхом Мерцем зовнішньої політики Німеччини зустріла протидію з боку парламентських фракцій ХДС/ХСС. «Коли йдеться про послідовну позицію щодо Росії та ситуацію з правами людини в таких країнах, як Китай чи Іран, Німеччина сьогодні виступає набагато чіткіше, ніж в епоху Меркель», – сказав газеті Welt Торстен Хербст, директор парламентської групи ВДП. Німеччина бере на себе ініціативу “через практичні дії”, а “не через гучні заяви”.

Зрозуміло, що Німеччина не дивує своїх партнерів односторонніми заявами, але завжди прагне «тісної координації в рамках ЄС та НАТО». Хербст бачить різні нюанси між трьома урядовими партнерами, однак вони «переважно мають високий ступінь згоди з питань зовнішньої політики».

Мерц: «Більше лідерської відповідальності для Європи»

В інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur Мерц сказав: «У нашій дискусії в Німеччині ми робимо себе менше, ніж нас бачать ззовні багато країн-членів Європейського Союзу, але також і за межами ЄС. Це означає: Німеччина має бути готова взяти на себе більше відповідальності за лідерство. Не лідерство самотужки, а відповідальність за лідерство в Європі».

Представник з європейської політики парламентської групи СДПН Крістіан Петрі також спростував критику: «Ми беремо на себе відповідальність у цивільній та військовій сферах і тим самим робимо значний внесок у згуртованість Європи», – сказав він газеті. Однак Європа може «цілком обійтися» без «дзвінків Кассандри» від Merz.

Читайте також:  Глава уряду Польщі висловився про майбутнє Європи

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я