Асоціація лікарень побоюється хвилі банкрутств

16

Німецька федерація лікарень (DKG) побоюється, що більше лікарень не зможуть більше нести фінансовий тягар і скотаться до неплатоспроможності. “У 2023 році на наші лікарні накочується хвиля банкрутств, яку навряд чи вдасться зупинити”, – сказав глава асоціації Геральд Гасс в інтерв’ю газеті Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND).

Збитки, завдані медичному обслуговуванню, будуть помітні у багатьох регіонах у 2023 році. Гасс послався на поточний лікарняний барометр Німецького інституту лікарень (DKI), щорічне репрезентативне опитування лікарень загального профілю в Німеччині. Він доступний для RND. Згідно з ним, 59 відсотків лікарень очікують, що у 2022 році вони виявляться в мінусі. У 2021 році ця частка, як і раніше, становитиме 43 відсотки.

Згідно з дослідженням, частка лікарень із позитивним річним результатом скоротиться більш ніж удвічі: з 44 до очікуваних 20 відсотків. 21 відсоток очікує збалансованого результату у 2022 році після 13 відсотків у попередньому році. 2023 року 56 відсотків очікують подальшого погіршення економічної ситуації. Лише 17 відсотків лікарень очікують на покращення ситуації, а 27 відсотків – її незмінності.

Ситуація з персоналом також викликає занепокоєння

Гасс вважає корисною фінансову допомогу, заплановану федеральним урядом для компенсації зростання цін на енергоносії. Однак вони не змогли компенсувати структурний дефіцит через пов’язане з інфляцією зростання загальних витрат. 2023 року структурний дефіцит складе близько 15 мільярдів євро.

За даними дослідження, ситуація з кадрами у лікарнях, особливо у сестринській справі, продовжує викликати занепокоєння. До середини 2022 року майже 90 відсотків лікарень мали проблеми із заповненням вакантних посад медсестер у загальних відділеннях. Порівняно з попереднім роком кількість вакантних посад медсестер у загальних відділеннях зросла з 14400 до 20600.

Читайте також:  X-Posts про атаку на Ізраїль: Комісія ЄС вимагає відповідей

За даними DKG, результати «Лікарняного барометра 2022» засновані на репрезентативній вибірці лікарень загального профілю зі 100 ліжками та більше, яке проводилося з середини квітня до кінця червня 2022 року. У дослідженні взяли участь 309 лікарень.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я