Засновника групи дружинників ополчення вбито в Мексиці

14
У районі заворушень на заході Мексики засновника місцевої групи дружинників було вбито після того, як отримав погрози розправи. Іполіто Мора та три національні гвардійці з його ескорту зазнали нападу бойовиків у місті Ла Руана, повідомила вчора (за місцевим часом) Генеральна прокуратура штату Мічоакан. Позашляховик Мора був підпалений. Передбачуване тіло 67-річного фермера, який вирощував лайм, було знайдено слідчими, що значно обгоріли.

Дружинники у штаті Мічоакан сформувалися у 2013 році у боротьбі з наркокартелем «Caballeros Templarios» (Лицарі-тамплієри). Запеклі бої поставили регіон на межу громадянської війни. Пізніше деякі групи самооборони було включено до складу поліції або роззброєно. Протиборчі угруповання всередині ополчення часто звинувачували одне одного у причетності до організованої злочинності.

Губернатор штату Мічоакан Альфредо Рамірес висловив жаль із приводу смерті Мори та пообіцяв провести ретельне розслідування. Його уряд попросив колишнього командира ополчення залишити село Ла Руана з метою власної безпеки, але він відмовився. Передісторія нападу спочатку залишалася незрозумілою. Згідно з його власними заявами, Мора вже уникнув двох замахів за останні місяці. Вчора опівдні він та його супроводжуючі їхали двома автомобілями з сільськогосподарського поля до будинку Мори, коли на них було скоєно напад, повідомляє Генеральна прокуратура.

Хвиля насильства вирує в Мексиці вже багато років. Минулого року на 126 мільйонів мешканців припало близько 32 000 вбивств. Численні наркокартелі та інші злочинні угруповання борються за контроль над сферами впливу та маршрутами контрабанди. Вони часто підтримують зв’язки з корумпованими політиками та силами безпеки.

Читайте також:  Введення стелі цін на газ - лицемірство

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я