“Квітковий страйк” для Су Чжі: десятки арештів у М’янмі

20
«Квітковий страйк» для Су Чжі: За повідомленнями, у М’янмі військові заарештували десятки жінок. Вони скоїли злочин: У понеділок вони вийшли на демонстрацію з квітами на знак підтримки поваленого лідера уряду Аун Сан Су Чжі. Місцеві ЗМІ та активісти повідомили про майже 100 арештів. Приводом для «квіткового страйку» став 78 день народження лауреата Нобелівської премії миру 1991 року, яка майже завжди носила живі квіти у волоссі. Багато хто розмістив в Інтернеті її фотографії.

«Те, що людей затримують за такий незначний вчинок, наголошує на страху військових перед будь-яким символом, який може асоціюватися з Аун Сан Су Чжі та демократичним рухом», – заявив у четвер Deutsche Presse-Agentur відомий демократичний активіст Тінзар Шунлей Йі. “Це відчайдушна спроба придушити опір і зберегти контроль над людьми”.

Жінок відводять із квітковими прикрасами

Су Чжі було затримано після військового перевороту в лютому 2021 року і пізніше засуджено судом хунти до більш ніж 30 років ув’язнення за кілька передбачуваних злочинів. Вона знаходиться в одиночній камері у в’язниці у столиці Найпідау.

Лише на одному ринку в регіоні Сагаїнг солдати заарештували 40 жінок за те, що вони носили квіти у волоссі, повідомляє газета The Irrawaddy. У найбільшому місті Янгон (колишній Рангун) щонайменше 15 жінок було вивезено з квітковими прикрасами. Інші арешти було здійснено у регіоні Мандалай. Продавців квітів також тимчасово затримали. Активісти на місцях підтвердили агентству dpa, що було здійснено майже 100 арештів.

Останні два роки 19 червня на честь колишньої ікони свободи проводяться «квіткові страйки». Однак страх є всюди. З моменту повалення хунта жорстоко розправляється з усіма супротивниками.

Читайте також:  Ізраїль і ХАМАС близькі до укладання угоди щодо заручників

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я