Кожен десятий німець готовий до військової служби у разі нападу

22

У разі військового нападу на Німеччину кожен десятий німець готовий захищати свою країну під дулом пістолета, свідчать результати опитування. Проте лише п’ять відсотків німців добровільно пішли б на військову службу в такому разі, згідно з результатами репрезентативного опитування, проведеного інститутом дослідження громадської думки YouGov на замовлення Deutsche Presse-Agentur.

Ще шість відсотків дорослих очікують, що у разі війни їх призовуть до армії і, якщо буде потрібно, навчать навичкам національної оборони. За даними опитування, кожен третій (33%) намагатиметься продовжувати жити своїм звичайним життям, наскільки це можливо. Майже кожен четвертий німець (24 відсотки) у разі війни якнайшвидше покинув би країну.

“Як ви думаєте, що б ви зробили з найбільшою ймовірністю?”

Питання, задане 2000 повнолітнім особам, які мають право голосу, звучало так: «Припустимо, що на Німеччину розпочнеться військовий напад, який можна порівняти з російським нападом на Україну, який розпочався в лютому 2022 року. Як ви вважаєте, що б ви особисто зробили в такій ситуації?».

Трохи більше одного з десяти (11%) заявили, що вони добровільно зголосилися б допомогти або надати підтримку будь-яким іншим способом, крім військової служби. Чотири відсотки учасників запропонували інші варіанти дій. Вісімнадцять відсотків громадян або не мали думки щодо цього питання, або не висловилися з інших причин.

Молоді люди прагнутимуть втечі

Трохи більше молодих людей, ніж літніх, висловилися варіант залишити свою країну у разі війни. Згідно з опитуванням, готовність допомогти, навіть якщо не зі зброєю в руках, більш виражена серед людей старше 60 років, для яких бойове завдання в жодному разі не було б варіантом, частково за станом здоров’я, ніж серед молодших.

Читайте також:  Росія зображує готовність до переговорів

Учасники опитування не виявили суттєвих відмінностей між німцями у Східній та Західній Німеччині. Чоловіки та люди, які заявили, що вони голосували за «зелених» на виборах до Бундестагу у 2021 році, були дещо схильніші добровільно піти на збройну службу за згаданого сценарію нападу, ніж жінки та прихильники інших партій.

Згідно з опитуванням, люди, які вміють користуватися вогнепальною зброєю, дещо рідше, ніж у середньому, залишають Німеччину у разі агресивної війни. Готовність добровільно піти на військову службу серед них також невисока, але все ж таки більш ніж у два рази вища, ніж серед тих, хто не вміє стріляти.

За даними опитування, трохи більше за кожного п’ятого мешканця Німеччини вміє поводитися з вогнепальною зброєю. На питання, чи вчилися вони поводитися з вогнепальною зброєю, наприклад, у професійній сфері, на полюванні, як спортивний стрілець або під час військової служби, 23 відсотки учасників відповіли «так» і 74 відсотки «ні». Три відсотки респондентів не дали жодної інформації.

Дебати про обов’язкову військову службу

Німці розходяться на думці, чи буде відновлено обов’язкову військову службу, зупинену з 2011 року, у тій чи іншій формі в найближчі десять років. Принаймні більше людей переконані в тому, що це станеться, ніж у протилежному. 42 відсотки опитаних виборців, які мають право голосу, припускають, що військова служба знову стане обов’язковою. 37 відсотків німців так не рахують. 21 відсоток опитаних не наважилися висловити свою думку чи не захотіли нічого говорити із цього приводу.

Міністр оборони Борис Пісторіус (СДПН) нещодавно назвав призупинення обов’язкової військової служби чорно-жовтим урядом у 2011 році помилкою, але водночас наголосив, що її не можна повернути «миттєво».

Читайте також:  СДПН та ХДС обговорили формування уряду

Про те, що страх населення Німеччини перед військовою конфронтацією значно зріс з лютого 2022 року, свідчить, наприклад, Звіт про безпеку 2023, опублікований у вівторок інститутом вивчення громадської думки Allensbach спільно з Центром стратегії та вищого керівництва. Згідно зі звітом, війна в Україні викликає серйозне занепокоєння 85 відсотків жителів цієї країни. 63 відсотки населення тепер побоюються, що Німеччина може бути втягнута у військові конфлікти. У минулорічному опитуванні цю стурбованість висловили значно менше людей – 37 відсотків.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я