Колишній лідер повстанців приведений до присяги як прем’єр-міністр

11

У Непалі колишній лідер комуністичних повстанців Пушпа Камал Дахал був приведений до присяги як новий прем’єр-міністр. Церемонія складання присяги відбулася в офісі президента Бідх’я Деві Бхандарі в столиці Катманду, повідомляє державна газета «Rising Nepal».

Таким чином, 68-річна людина, відома також як Прачанда («стрімка»), стала прем’єр-міністром країни втретє. Дахал користується підтримкою 169 із 275 депутатів парламенту, повідомляє газета Kathmandu Post. Формально йому ще доведеться пережити вотум довіри у парламенті.

Дахал походить із бідної фермерської родини.

Призначення Дахала стало несподіванкою для багатьох, оскільки його маоїстська партія КПН зайняла лише третє місце на парламентських виборах у листопаді – 32 з 275 місць. Нині його підтримують кілька партій та незалежні кандидати. Це, ймовірно, посилить політичну нестабільність у бідній гімалайській країні з населенням близько 30 мільйонів людей та частою зміною уряду.

Дахал походить із бідної фермерської сім’ї і до приходу в політику працював учителем. Він був одним із лідерів громадянської війни в Непалі (1996-2006 рр.), в ході якої комуністи хотіли покінчити з монархією. У війні загинуло близько 17 000 людей. У 2008 році, через два роки після закінчення війни, індуїстська монархія була скасована.

За даними Організації Об’єднаних Націй, Непал є однією з найменш розвинених країн світу. За даними Світового банку, економічний продукт на душу населення минулого року становив лише добрих 1200 доларів США.

Читайте також:  Байден: Боротьба за волю України

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я