Ескен звинуватила ХДС Гессена у недостатній рішучості

7

Лідер СДПН Ескен звинувачує гессенську ХДС у тому, що він надто мало зробив для боротьби з правим екстремізмом. Федеральний ХДС обурено реагує та говорить про інструменталізацію виборчої кампанії.

 

Ескен звинуватила ХДС Гессена у недостатній рішучості

Лідер СДПН Саскія Ескен звинуватила ХДС Гессена у недостатній рішучості у боротьбі з правим екстремізмом – і викликала обурене протиріччя з боку федерального ХДС.

«Вбивство Вальтера Любке можна було запобігти», – заявила політик СДПН в інтерв’ю Der Spiegel, маючи на увазі політика ХДС Любке, на якого було скоєно замах у 2019 році. У окружного президента Касселя стріляв правий екстреміст. За словами Ескен, було відомо, «у яких правоекстремістських мережах ошивався злочинець, відомий неонацист із відомою схильністю до насильства та судимістю».

Генеральний секретар ХДС Маріо Чая різко критикував заяву Ескен. «Безсоромним використанням вбивства Вальтера Любке у передвиборчій кампанії колишня народна партія СДПН знову ставить себе на узбіччя», – написав Чая у четвер у Твіттері, маючи на увазі вибори у землі Гессен 8 жовтня. Своїми заявами голова СДПН показує, що їй не вистачає політичної порядності, а також шанування сім’ї Любки.

Після вбивства політика ХДС було створено комісію з розслідування ролі органів безпеки у справі про вбивство. На адресу влади звучала критика – наприклад, у зв’язку з гаданою нездатністю передати інформацію. В основі справи лежить питання про те, чи можна було запобігти злочину. Засуджений убивця, Стефан Ернст, перебував на обліку як правий екстреміст, але на момент скоєння злочину він уже не перебував під особливим наглядом Управління захисту конституції.

Читайте також:  «Зелені» чинять тиск на легалізацію каннабісу

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я