Лівий політик Ципрас йде з посади голови партії

14

Після важкої поразки лівої партії «Сіріза» на парламентських виборах у Греції минулої неділі лідер партії Алексіс Ціпрас оголосив про звільнення з посади президента. Він не знову балотуватиметься на майбутніх виборах до виконавчої влади, сказав Ципрас на прес-конференції в Афінах.

Ципрас вже зазнав важкої поразки на парламентських виборах у травні: Партія «Сирізу», з якою він провів Грецію через важку фінансову кризу як прем’єр-міністр з 2015 по 2019 рік, впала більш ніж на 11,5 процентних пунктів до 20 відсотків голосів. На повторних виборах минулої неділі «Сіріза» опустилася ще нижче – до 17,8 відсотка. Це були п’яті вибори поспіль, які програв Ципрас.

Ципрас оголосив, що дотримуватиметься її як політик. «Хоч би парадоксально це здавалося, поганий результат виборів може також стати новим початком для «Сирізи», – сказав він. З 2012 року партія була прив’язана до нього, і серйозний наступник так і не був створений. Хоча в лавах керівництва є відомі та популярні, жоден з них поки що не зайняв своєї позиції. Тому може статися так, що багато членів партії звернуться до нинішнього лідера Ципраса із закликом таки залишитися на посаді вищого керівника.

Читайте також:  Джейкоб Ченслі братиме участь у виборах до Конгресу США

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я