Вірусолог Дростен: пандемія корони закінчилася

32

За словами вірусолога Крістіана Дростена, пандемія корони закінчилася. “Цієї зими ми переживаємо першу ендемічну хвилю з Sars-CoV-2, за моєю оцінкою, пандемія закінчилася”, – сказав “Tagesspiegel” керівник відділу вірусології університетської клініки Шаріте в Берліні.

Після цієї зими імунітет у населення буде настільки широким та стійким, що влітку вірус навряд чи зможе пробитися. Єдиним обмеженням вірусолог назвав черговий стрибок мутації. “Але зараз я цього теж не чекаю”.

В інтерв’ю Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND) лікар-реаніматолог Крістіан Карагіаннідіс, який також є членом експертної ради «Корона» при уряді Німеччини, ствердно відповів на запитання, чи пандемія закінчиться після зими. «Я очікую, що тепер пандемія все більше проходитиме свій шлях», – сказав Карагіаннідіс в інтерв’ю RND. Звичайно, одна чи дві невеликі хвилі все одно будуть. Однак ситуація з імунітетом населення міцна, і у відділеннях інтенсивної терапії значно менше пацієнтів із ковидними захворюваннями.

Оцінку того, що корона зараз є ендемічним захворюванням, поділяють кілька експертів, наприклад, голова Постійної комісії з вакцинації (Stiko) Томас Мертенс. На його думку, пандемія визначається, перш за все, тим, що в популяцію проникає глобально невідомий патоген, з яким люди не мають імунологічного досвіду. Мертенс уже заявив наприкінці жовтня, що це не так.

.

Читайте також:  Проект "Музей майбутнього" - частина плану "Північна Баварія"

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я