Капітан Бундесверу шпигував на Росію безкоштовно

3

Капітан Бундесверу з Кобленця зізнався в суді, що шпигував на Росію з любові до своєї родини. Як так? І чому зрада військового – небезпечний симптом суспільства.

Капітан Бундесверу шпигував на Росію безкоштовно

Суд над 54-річним Томасом Х. розпочався у понеділок у Вищому земельному суді Дюссельдорфа. Капітан Бундесверу шпигував на Росію: він частково визнав провину, висловив каяття і заявив, що зв'язався з росіянами через страх ядерної війни, що опанував його.
Читайте також: Шпигунські пристрасті. Китайський кріт у Європарламенті, мисливці за німецькими секретами на Рейні

Страх поганий порадник. А тут якраз невдалим капітаном рухав саме він. А ще фантастична довірливість до соціальних мереж як джерела правдивої інформації. Томас Х. сказав у суді, що він наслухався на TikTok суджень про неминучу ескалацію війни в Україні та загрозу російського ядерного удару по Німеччині – і зробив свої висновки.

Капітан Бундесверу шпигував на Росію заради сім'ї

Ось таких і ловлять на живця.

Зрада мала, якщо можна сказати, випереджальний характер. За словами обвинуваченого, він припускав, що Німеччина буде сприйнята Росією як сторона військового конфлікту, а отже – може зазнати ядерної атаки.

Бідолаха Томас хотів захистити свою сім'ю. Хотів вчасно отримати інформацію про те, коли і куди відбудеться атака, і доставити свою сім'ю до безпечного місця.

І він навіть начебто вирішив, за іншою, більш масштабною версією, що перед такою загрозою потрібно робити все для того, щоб війна не затягнулася, щоб Росія швидко в ній перемогла, а тому їй потрібно допомогти. А заразом допомогти Німеччині.

Побіг здавати секрети

Страх перед ядерною ескалацією, про можливість якої він почув на TikTok, змусив його звернутися до російського консульства. Прокуратура вважає, що з травня 2023 року Томас Х. кілька разів пов'язувався з посольством Росії в Берліні та консульством у Бонні, пропонував співпрацю – і у результаті здав секретну інформацію «для російської розвідки», отриману під час роботи у відділі Бундесверу.

Читайте також:  Москва та Київ звинуватили один одного в запланованій атаці

Обвинувачений останнім часом працював клерком у Федеральному управлінні з обладнання, інформаційних технологій та використання Бундесверу (BAAINBw). Відповідав за системи радіоелектронної боротьби, повідомив представник федеральної прокуратури. Прокуратура звинувачує його у тому, що він розголосив службову таємницю. Капітан завантажив інформацію на компакт-диск із приводу Бундесверу та кинув його в поштову скриньку російського консульства. Він також фотографував на мобільному телефоні документи про навчання ВПС.

Пишуть, що капітан навіть кілька разів надсилав конфіденційну інформацію до російського консульства в Бонні та російського посольства в Берліні з додаванням: «gerne mehr». Хоча він не отримав відповіді, він намагався знову і знову: поштою, електронною поштою, за допомогою дзвінків з інтернету та з телефону-автомата.

Томас у порочному колі

Томас Х. перебуває під вартою з минулого літа. Співробітники Федерального управління кримінальної поліції заарештували капітана у Кобленці 9 серпня. Сьогодні він ніби шкодує про контакт з російською розвідкою і, озираючись назад, вважає це помилкою. “Дурна ідея”, каже він. Чи то вже не вірить у швидкий ядерний удар, чи то просто слухається адвоката. Згідно з його свідченнями, на той час він перебував у дуже поганому психічному стані. Він схуд на 18 кілограмів, майже не спав і страждав від занепокоєння. Втім, не лише від страшилок TikTok.

Томас висловив невдоволення федеральним урядом, який не дбає про безпеку німецьких громадян. У своїй заяві він описав серйозні проблеми зі здоров'ям, які виникли внаслідок багаторічної перевтоми. Він також страждав від побічних ефектів щеплень від корони, таких як проблеми зі сном та погана концентрація. Він потрапив у «порочне коло».

«Мабуть, підсудному було простіше зрадити свою країну, аніж піти до лікаря», – коментують журналісти.

Читайте також:  Профспілки та соціальна асоціація критикують бюджет-2024

Тривожна деморалізація

Головуючий у суді назвав мотиви підсудного “дуже важкими для розуміння”.

Ну а нам вони загалом зрозумілі. Точніше, якось неважко пояснити, що сталося.

По-перше, за аналогією з тим, як дивляться на все, що відбувається, багато симпатизантів AfD.

Не можна сказати, що вони люблять Росію та Путіна безкорисливим коханням. Але вони хочуть застрахуватися від загроз для себе, сім'ї (та Німеччини). Від погроз з боку кремлівського маніяка з оголеною ядерною боєголовкою, якою він, як вуличний ексгібіціоніст, шантажує світ.

У них дуже поганий психічний стан. На тлі щеплень від корони чомусь ні.

Томас, до речі, також зв'язався (що теж зовсім не дивно) з AfD і подав заявку на членство. Здається, навіть устиг у липні минулого року стати членом. Гідне поповнення.

По-друге, ефект інформації із соціальних мереж. Вона набуває диявольської переконливості для тих, хто зневірився у достовірності того, що повідомляють традиційні професійні медіа. Для тих, хто не вірить мейнстрімним політикам. TikTok став для Томаса Х. основним джерелом інформації. Майже інструмент вербування.

І нам, швидше за все, ще доведеться отримати нові сюрпризи від TikTok.

Тривожна деморалізація у лавах Бундесверу. Небезпечний симптом німецького суспільства. На розгляд справи у Вищому земельному суді Дюсельдорфа було призначено сім днів. Підозрюваному у шпигунстві на користь Росії загрожує до десяти років позбавлення волі.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я