Іранські безпілотники та світова війна

11

Цієї ночі Іран зробив безпрецедентну повітряну атаку на Ізраїль. Світ ще один крок наблизився до глобальної війни, до катастрофи планетарного масштабу. Скільки таких кроків залишилось у запасі?

Іранські безпілотники та світова війна

Ізраїль цю масовану атаку успішно відбив. За офіційними даними, на територію Ізраїлю впало лише кілька ракет — більша частина їх була перехоплена ізраїльськими системами ППО.

Внаслідок атаки, як повідомляють екстрені служби Ізраїлю, ніхто не загинув, одна дівчинка постраждала, отримавши поранення від уламків ракети.

Напевно, важливим є й те, що ракети, збиті сьогодні в небі над Ізраїлем та Йорданією, не полетять на Україну. Чим більша витрата іранського боєзапасу, тим менше зброї продасть Іран Росії.

Іранські державні медіа намагаються переконати аудиторію у тому, що напад на Ізраїль був цілком успішним. Наприклад, державна іранська телекомпанія IRINN повідомляла про випущені у напрямку Ізраїлю ракети, показавши кадри з пожежею. Але виявилося, що це не наслідки ударів іранського боєприпасу, а старе відео із лісовими пожежами у Чилі.

Асіля та Хоттабичі

Російськомовні соцмережі сьогодні заповнені в основному єхидним тріумфуванням. Мало хто співчуває аятолам. Ось одна з кульмінацій свіжого єхидного лихослів’я. Відомий публіцист, емігрант із Росії Олександр Невзоров пише в ТГ: «Коханці ядерного полум’я, а також усі чекани кінця світу сильно розчаровані.

Цієї ночі відбулася грандіозна нічна баталія між Сходом та Заходом.

Хоттабичі, зрозуміло, битву продули, але напихалися і повідомили, що «Ізраїль покараний, завдання виконано, головна мета вражена».

Судячи з цього визнання муджтахідів, головною метою 170 безпілотників, 120 балістичних та 30 крилатих ракет була дівчинка-бедуїнка Асіля із селища поблизу Аради.

Асіле 7 років, вона зразкова мусульманка, любителька кошенят і рахатлукума. (Процедуру обрізання пройшла в 5 років).

Чим саме Асіля була така небезпечна для Ірану – залишилося таємницею хитрих хоттабичів.

Можливо тим, що мріє про свою Барбі.

Поранену Асилу забрала ізраїльська «швидка».

Аятоли Ірану ознайомилися з підсумками нічної «війни світів» та повідомили, що «задоволені», але «можуть повторити».

Цей мальовничий, але короткий епізод історії людства став наочним прикладом того, що золоті «роллс-ройси» та чалми не є повноцінним замінником мозку».

Нестабільність зростає

Проте проблема в тому, що такими акціями ситуація, і так вкрай нестабільна та неміцна, розхитується ще більше. Як той човен, який гойдався-хитався, та й перекинувся. Разом із невдалими веслярами.

Читайте також:  Критика Бушмана з боку СДПН

Іран у цьому розкладі є досить сильним детонатором глобального конфлікту. Він досить самостійний, щоб приймати рішення самотужки. А адекватності лідерам Ірану вочевидь не вистачає. Є відчуття, що абсолютно непрактична релігійна апокаліптика може відігравати важливу роль при прийнятті рішень.

Поки що сьогодні іранці наче схильні притихнути. Ймовірно, одразу розпалювати священну війну і вмирати вони поки що не готові. Глава Генштабу ЗС Ірану заявив, що операцію «Правдиву обіцянку» виконано. «Будь-яка підтримка та участь у завданні шкоди інтересам Ірану призведе до рішучої відповіді з боку збройних сил Ісламської Республіки Іран», – заявила іранська влада. Будь-яка, ага.

Чим ще відповість на атаку Ізраїль, поки що незрозуміло. Є думка, що відповість. Але як шукає таку форму відповіді, яка не призведе до подальшої ескалації конфлікту. Якщо, звісно, ​​така форма існує.

Реакція у Німеччині

«Канцлер Олаф Шольц рішуче засудив потужні авіаудари територією Ізраїлю, які режим у Тегерані розпочав сьогодні ввечері. Цією безвідповідальною та невиправданою атакою Іран ризикує розпалити регіональний конфлікт. У ці важкі часи Німеччина підтримує Ізраїль»– Повідомив представник федерального уряду Штеффен Хебештрайт.

Президент США Джо Байден оголосив про зустріч сьогодні групи G7для координації спільної дипломатичної відповіді на атаку Ірану».

Озогуз звинуватила Ізраїль у провокації

Тим часом у Німеччині розгорівся політичний скандал. Як повідомляє Bild, віце-президент бундестагу, депутат від СДПН Айдан Озогуз у своєму акаунті на платформі X дещо химерно прокоментувала ситуацію з атакою Ірану на Ізраїль.

«…Навіщо треба було провокувати цю ситуацію? Бомбардування іранського посольства ще більше поставило під загрозу Близький Схід»– Написала вона.

Іранські безпілотники та світова війна

Не всі колеги з парламенту зрозуміли інтенцію пані Озогуз. Так, депутат від ХДС Маттіас Хауер назвав публікацію Озогуз ганьбою.

Читайте також:  Китай у Берліні: переговори між суперниками

«Пані віце-президент німецького бундестагу, ви розумієте, який старий антисемітський наратив ви тут використовуєте? Євреї самі винні? Це недостойно представника конституційного органу! Якщо у вас є хоч крапля порядності, йдіть у відставку»– прокоментував професор соціології з Берлінського університету Штефан Лібіг.

Після такої критики Озогуз акуратно видалила свою посаду, нарікавши що у соціальних мережах “Всі нападають один на одного”.

“Отже, ви видалили свій твіт, тому що вам не сподобалася реакція на нього, а не тому, що він був просто прикордонно дурним і неправильним?” – цікавиться професор із Фленсбурга Маркус Бранденбург.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я