ЄС вирішує заборонити ІІ: які наслідки для громадян

15

Держави ЄС вирішили заборонити штучний інтелект (ІІ) у кількох сферах застосування. Які зміни плануються?

ЄС вирішує заборонити ІІ. З моменту випуску ChatGPT штучний інтелект (ІІ) став темою, яка рухає і формує суспільство. Інструменти ІІ також знайшли своє застосування у повсякденному житті багатьох людей.

Навіть фермери хочуть використовувати ІІ для збирання фруктів, щоб скоротити використання хімікатів. Тепер ЄС хоче контролювати цей стрімкий розвиток за допомогою нового закону та повністю заборонити використання ІІ в деяких сферах.

ЄС вирішує заборонити ІІ: чого слід чекати

Новий закон, за який країни ЄС проголосували у вівторок (21 квітня), насамперед має зберегти цінності ЄС. Європейський Союз тепер вирішив, що, серед іншого, розпізнавання осіб із використанням ІІ заборонено у громадських місцях.

Винятки повинні застосовуватися тільки до поліції та інших органів безпеки для виявлення особливо тяжких злочинів, таких як торгівля людьми. Інструменти розпізнавання осіб штучного інтелекту також можуть бути використані у боротьбі з тероризмом.

Новий закон також містить зміни щодо робочих місць та освітніх установ. У цих місцях заборонено використання програмного забезпечення, здатного вловлювати емоції людей за допомогою штучного інтелекту.

ЄС вирішує заборонити ІІ.  Фото: geralt/pixabay.com

Системи ІІ, що порушують цінності ЄС, оголошуються неприпустимими. Сюди входить, наприклад, оцінка соціальної поведінки за допомогою відомого з Китаю ІІ – так званий “соціальний скоринг”. Таким чином громадяни Китаю діляться на різні поведінкові категорії.

У ньому також йдеться про те, що системи штучного інтелекту, які використовуються в критичній інфраструктурі, такій як охорона здоров'я чи освіта, повинні підкорятися суворим правилам.

Загалом новий закон ЄС має забезпечити, щоб системи штучного інтелекту були максимально прозорими і не діяли дискримінаційно або на шкоду навколишньому середовищу. Також важливо, щоб системи штучного інтелекту контролювалися людьми, а чи не іншими технологіями.

Читайте також:  Канцлер Шольц оцінив маневри "Air Defender"

На думку Deutschlandfunk, новий закон ЄС про штучний інтелект є першим у своєму роді у світі. Він може стати глобальним стандартом регулювання ІІ. Проте критичні голоси, як-от цифрова асоціація Bitkom, скаржаться, що закон залишає питання без відповіді.

Федеральний міністр цифрових технологій Фолькер Віссінґ (СвДП) також визнав, що політики постійно стикаються з проблемами швидкого розвитку штучного інтелекту. Ось чому вам потрібно «мати сміливість постійно пристосовуватися».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я