Третя поїздка Шольца до Африки

17

Африка, як маргінальна нота зовнішньої політики Німеччини? Із цим покінчено. Канцлер Шольц відвідує континент вже втретє протягом останніх двох років. За ним будуть інші німецькі політичні знаменитості.

Сировина, торгівля, міграція: третя подорож Шольца до Африки

Поглиблення економічних зв’язків, освоєння сировинних ресурсів, зміцнення безпеки та обмеження міграції – такі теми третьої великої поїздки Олафа Шольца (СДПН) до Африки після менш ніж дворічного перебування на посаді федерального канцлера. Починаючи з неділі, він на три дні відвідає Нігерію та Гану.

Для порівняння: його попередниця Ангела Меркель (ХДС) щойно завершила візит на сусідній континент у той же період свого перебування на посаді.

Шольц вирішив приділити цьому давно забутому континенту значно більше уваги, ніж раніше. Також як урок з агресивної війни Росії проти України він хоче розширити міжнародні зв’язки Німеччини. Залежність від окремих країн, таких як Росія в минулому у постачанні газу, а в даний час Китай у торговельних відносинах, має бути зменшена.

Західна Африка: нафта, газ та золото – але також і тероризм

Саме тому в ході своїх перших двох поїздок на континент він уже відвідав ПАР, що традиційно є найважливішою африканською країною-партнером Німеччини, Кенії на сході, а також Сенегалу та Нігеру на заході континенту. Зараз канцлер знову в дорозі Західною Африкою. У 15 державах Західноафриканського економічного співтовариства (ЕКОВАС) проживає понад 400 млн. осіб, більше половини з яких молодше 18 років.

Через територію між пустелею Сахара та Гвінейською затокою Атлантичного океану проходять шляхи міграції та контрабанди, держави якої мають у своєму розпорядженні великі запаси золота, нафти, природного газу та інших корисних копалин. Проте в даний час цей регіон є також одним із найбільших і найбільш смертоносних притулків ісламістського терору у світі.

Читайте також:  Сім'ї зазнають тиску через зростання цін

Нігерія як економічний гігант Західної Африки

У неділю вранці Шольц вирушить до Абуджі, столиці Нігерії. Ця багатонаціональна держава з населенням понад 220 млн. чоловік є найбільш густонаселеною країною на всьому континенті, а також найбільшим економічним гігантом. Після закінчення військової диктатури у 1999 році вона також виявилася однією з найстабільніших демократій у регіоні, охопленому переворотами. Однак країна все далі занурюється в небезпечну суміш економічної кризи і ситуації з безпекою, що неухильно погіршується.

На північному сході країни держава вже понад десять років досягає обмежених успіхів у боротьбі з ісламістськими терористичними угрупованнями на кшталт «Боко Харам». Внаслідок насильства та однієї з найважчих у світі гуманітарних криз загинуло, за оцінками ООН, понад 350 тис. осіб.

За даними ООН, майже 3,5 млн. людей перебувають у бігах усередині країни, 300 тис. нігерійських біженців перебувають у сусідніх країнах – Нігері та Камеруні. Економічна криза, що супроводжується найвищою за останні майже 20 років інфляцією, ще більше посилює ситуацію. Експерти попереджають про зростання міграції.

Низький відсоток визнання прохачів притулку з Нігерії

Багато прохачів притулку вже прибувають до Німеччини. Лише з січня до вересня цього року нігерійцями було подано понад 1800 первинних заяв. Відсоток визнання порівняно невисокий. Тому Нігерія є однією з країн, з якими Шольц хоче полегшити репатріацію невизнаних прохачів притулку шляхом укладання угод. Наразі ЄС веде переговори з цією країною.

Проте насамперед Шольц зацікавлений у поглибленні економічного співробітництва. У торговельних відносинах з Нігерією, а також у енергетичному секторі ще багато можливостей для покращення. В даний час на сиру нафту припадає 79% німецького імпорту з Нігерії. Під час своїх переговорів в Абуджі та економічному мегаполісі Лагосі канцлер хоче з’ясувати, чи можна вести бізнес і в галузі природного газу. “Це цілком можливо”, – вважають у делегації Шольца.

Читайте також:  Мера Людвігсфельда від СДПН переобрано на новий термін

Штайнмайєр та Фезер також знаходяться в Африці

Канцлер – не єдиний член уряду, який вирушає до Африки найближчими днями. У понеділок міністр внутрішніх справ Нансі Фезер (СДПН) разом із спеціальним представником з міграційних угод Йоахімом Штампом вирушить до Марокко. Там також обговорюватиметься питання про те, як досягти угоди, що полегшує депортацію та одночасно спрощує імміграцію кваліфікованих працівників.

Також у понеділок федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр вирушить до Африки. Його поїздка до Замбії та Танзанії також буде спрямована на розширення існуючих та встановлення нових партнерських відносин. “У цьому питанні федеральний президент повністю згоден з федеральним канцлером”, – йдеться в повідомленні Відомства федерального президента.

Замбію ще жодного разу офіційно не відвідував федеральний президент. У Танзанії Штайнмаєр також зіткнеться з темним главою німецької історії, коли спілкуватиметься з нащадками жертв війни Маджі-Маджі. Ця війна, яка забрала до 300 тис. життів, була однією з кровопролитних колоніальних воєн в історії. Сучасна Танзанія входила до складу колонії Німецька Східна Африка, що існувала з 1885 до закінчення Першої світової війни в 1918 році.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я