Насильство у новорічну ніч: Фезер вимагає кримінальних справ

37

У Берліні в новорічну ніч було поранено 33 рятувальники та поліцейські. Кримінальне законодавство має застосовуватися з усією послідовністю проти осіб, які чинять насильство, каже Ненсі Фізер. Однак вона не вважає за необхідне посилення закону.

На думку федерального міністра внутрішніх справ Ненсі Фезер, кожен, хто напав на рятувальників чи поліцейських у новорічну ніч, має неминуче зіткнутися із кримінальними наслідками. Насильство має бути показово покараним.

Проте політик СПД не вважає за необхідне вносити нові поправки до закону. «Кримінальні положення щодо захисту поліції та рятувальних служб останніми роками були значно жорсткішими», – сказав Фезер у понеділок. Тепер, за її словами, стає зрозумілим, наскільки необхідні були поправки до закону 2017 року.

Закон є – його необхідно застосовувати

Вкрай важливо, щоб ці кримінальні положення тепер застосовувалися з усією послідовністю проти «хаотичних та жорстоких злочинців». «На цій законодавчій базі можна виносити чутливі тюремні вироки», – наголосила міністр.

Федеральний президент профспілки поліцейських (GdP) Йохен Копельке заявив: «Кожен цілеспрямований напад на людину у формі має призводити до розслідування та судового розгляду з винесенням суворого вироку». Крім того, кожен напад на співробітників поліції має бути зафіксований у поліцейських протоколах. Бо тільки так можна одержати реальну картину. Також потрібна хороша психологічна допомога співробітникам поліції. І достатньо часу для лікування, реабілітації та занять спортом.

Поліція та рятувальні служби під вогнем

Напередодні Нового року поліцейським та рятувальникам у кількох містах заважали працювати, обстрілюючи їх петардами та ракетами. Проте ніде ці напади були настільки масштабними, як у Берліні. Пожежні бригади та поліція нарахували у столиці загалом 33 постраждалих співробітників.

У травні 2017 року набрав чинності закон про посилення захисту працівників правоохоронних органів та рятувальників. З того часу напади на співробітників поліції, слідчих прокуратур, військової поліції та інших силових структур можуть каратися позбавленням волі на строк до п’яти років. Раніше особлива загроза покарання існувала лише за напади під час примусових дій, як-от арешти. Після реформи це стосується будь-яких дій. Виправлення також захищає пожежні бригади, цивільну оборону та рятувальні служби.

Читайте також:  у СДПН та ХДС немає спільних точок щодо міграції

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я