AfD бореться за посаду районного адміністратора у Тюрінгії

47

AfD хоче стати першим у Німеччині окружним адміністратором у південній Тюрингії – і вже націлюється на місцеві вибори 2024 р. Чи можуть члени партії, яка класифікується як екстремістська, стати мерами?

 

AfD бореться за посаду районного адміністратора у Тюрінгії

AfD бореться за посаду районного адміністратора у Тюрінгії. В окрузі Одер-Шпрее в Бранденбурзі кандидат у районну раду від AfD нещодавно з невеликим відривом упустив перемогу – тепер партія робить нову спробу в Тюрінгії, щоб забезпечити першу в Німеччині районну раду AfD. «Який це був би заголовок», – вигукнув лідер AfD у Тюрінгії Бьорн Хеке на партійній конференції на початку травня.

«Федеративна Республіка Німеччина здригнулася б, і це має бути нашою метою».

У неділю жителі округу Зоннеберг у південній Тюрингії обиратимуть нового районного адміністратора – позапланово, чинний голова пішов на пенсію через хворобу. AfD відчуває можливість. «Південна Тюрінгія – один із наших оплотів», – сказав Хеке в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur. Принаймні вони хочуть потрапити до другого туру виборів.

Підтверджені устремління правих екстремістів

AfD, яка в Тюрингії класифікується Державним управлінням захисту конституції як правоекстремістський рух і перебуває під наглядом, направляє у передвиборчу гонку свого депутата земельного парламенту, юриста Роберта Зессельманна. Проте Аня Шенхайт (без партійної приналежності), Ненсі Швальбах (зелені) та Юрген Кеппер (ХДС) також сподіваються стати головою районної адміністрації. Кеппер є постійним олдерменом району Зоннеберг з 2019 року і зараз тимчасово виконує обов’язки голови районної адміністрації; він уже деякий час керує офісом, заміняючи хворого Шмітця. Красуня підтримують СДПН та «Про Зоннеберг».

Кандидат від AfD Зессельманн вже одного разу балотувався від AfD в окрузі Зоннеберг – і зазнав невдачі. На окружних виборах 2019 року адвокат посів третє місце та не пройшов у другий тур.

Читайте також:  Президент Сальвадора Букеле претендує на другий термін

Наскільки великі шанси окремих кандидатів цього разу, поки що неясно. Опитування як на виборах у землях не проводяться. Хоча на місцевих виборах часто відіграють місцеві проблеми, політики земель з інтересом спостерігають за результатами виборів у Зоннеберзі.

Тюрінгія – територія ХДС

Наступного року у багатьох регіонах мають відбутися місцеві вибори, а у багатьох містах та муніципалітетах інших східних земель Німеччини, таких як Саксонія та Саксонія-Анхальт, обиратимуться мери. У Тюрингії місцеві вибори вважаються прерогативою ХДС, яка в минулому зазвичай виходила з них явним переможцем. Але AfD хоче відібрати у християнських демократів їхню першість. «Ми хочемо стати найсильнішою силою на місцевих виборах», – каже Хеке.

Як у землях, і у федеральному уряді, AfD нині перебуває у повної ізоляції, які мають жодних реальних варіантів влади. Це справедливо і щодо земельних виборів наступного року у Тюрінгії, Бранденбурзі та Саксонії.

Однак у муніципалітетах партія може змінити ситуацію. Наразі незрозуміло, чи знайде AfD достатню кількість кандидатів для муніципалітетів. AfD у Тюрінгії налічує близько 1400 членів, це невелика партія. Сам Хеке визнає, що знайти достатньо кандидатів може бути непросто. «Також очевидно, що популярність AfD зараз вища, ніж наявні у нас кадри». Тому він виступає за те, щоб почати гонку з відкритими списками кандидатів. “Все це, звичайно ж, має відбуватися під керівництвом AfD”, – сказав Хеке.

Чи можливий взагалі мер від AfD?

Будь-хто, хто хоче стати мером у Тюрингії, має стояти на ґрунті Основного закону, як і у всій Німеччині. Але Державне відомство із захисту конституції класифікувало тюрингську AfD як екстремістську. Але чи достатньо простого членства в AfD, щоб здатися непридатним на посаді мера? Міністерство внутрішніх справ та місцевого самоврядування Тюрінгії вважає, що цього недостатньо.

Читайте також:  Біда з секретними документами у США

«Виключення з виборів є вкрай складним і має бути дійсно добре обґрунтованим», – каже міністр внутрішніх справ Катаріна Шенк (СДПН). Наразі Міністерство внутрішніх справ працює над керівництвом, як чинити з кандидатами, якщо є сумніви у демократичній основі цінностей. Як приклад можливого випадку, Шенк навела кандидатуру відомого на всю країну неонациста на виборах мера в 2022 році в південній Тюрінгії, який був допущений як кандидат, незважаючи на те, що його приналежність до правих екстремістів не викликала сумнівів. «Це завжди розгляд кожного конкретного випадку – і серйозне рішення», – каже державний секретар із внутрішніх справ.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я