“Посібник з демократичного фітнесу” у Тюрингії

8

«Не може бути обрана мером особа, яка не дає гарантії, що вона постійно відстоюватиме вільний демократичний основний порядок у сенсі Основного закону та конституції землі». Як відрізнити таке?

 

«Посібник з демократичного фітнесу» у Тюрингії

Міністерство внутрішніх справ та місцевого самоврядування Тюрінгії хоче надати виборчим комісіям у муніципалітетах та містах керівництво з перевірки придатності кандидатів у мери для демократії. Його вже прозвали Керівництво з демократичного фітнесу: «Під час минулих муніципальних виборів ми отримали відгуки від окремих виборчих комісій, які не були впевнені у необхідності таких перевірок, – сказала державний секретар МВС Катаріна Шенк (СДПН) в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur.

Тому було розроблено керівництво щодо підтримки роботи виборчих комісій, а у Державному відомстві з охорони конституції буде створено центральний телефонний номер.

Закон про місцеві вибори у Тюрингії. Розділ 24, параграф 3

Підставою для цього послужив уривок із Закону про місцеві вибори у Тюрінгії. Розділ 24, параграф 3, говорить: «Не може бути обрано мером особа, яка не дає гарантії, що вона постійно відстоюватиме вільний демократичний основний порядок у сенсі Основного закону та конституції землі».

Шенк навів як можливий приклад висування кандидатури на посаду мера в 2022 році відомого на всю країну неонациста в південній Тюрінгії, якого було допущено до виборів, хоча вважалося безперечним, що він є правим екстремістом. Він сказав, що це завжди індивідуальний підхід і що у кожному конкретному випадку ухвалюються серйозні рішення. «Відсторонення від участі у виборах є надзвичайно складним завданням і має бути справді добре обґрунтовано», – сказав Шенк.

Вона висловилася за використання певного періоду після виборів до передачі повноважень мера, щоб подивитися, чи дійсно обрані кандидати стоять на ґрунті конституції. «Звичайно, це має той недолік, що можливої ​​шкоди вже завдано, оскільки відповідну особу вже обрано», – сказала Шенк.

Читайте також:  Шольц вирушив у другу поїздку Африкою

За оцінкою міністерства, лише членства в партії, класифікованої Державним управлінням із захисту конституції як екстремістська, недостатньо, щоб повністю виключити можливість балотуватися на посаду мера. У Тюрингії, наприклад, державна партія AfD класифікується Державним управлінням захисту конституції як безумовно правоекстремістська.

У неділю в окрузі Зоннеберг буде обраний новий районний адміністратор кандидат від AfD бере участь.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я