Ізраїль не надасть системи ППО Україні

23

Деякі системи протиповітряної оборони Ізраїлю не мають експортного варіанту, тож Україна отримає лише нелетальне озброєння.

Ізраїль не надасть системи ППО

Ізраїльські системи протиповітряної оборони неодноразово доводили свою ефективність у відбитті ракетних атак. Однак, за заявою президента країни Іцхака Герцога, Ізраїль не надасть системи ППО Україні для захисту від атак російських військово-повітряних сил. Замість ракет Київ отримає нелетальне озброєння.

Ізраїль не надасть системи ППО, оскільки вони не повинні потрапити до рук ворога

Лідер Ізраїлю обґрунтовує прийняте рішення тим, що системи протиповітряної оборони, які використовуються країною, не мають експортних версій. Тому ці комплекси не повинні потрапити до рук ворогів країни. Деякі секретні технології повинні залишатися такими, тому не підлягають передачі за жодних умов.

Але це не означає, що Ізраїль відмовляється від допомоги Україні. У своєму інтерв’ю каналу CNN Герцог сказав, що його країна допомагатиме українцям тим, чим може.

Ці висловлювання можуть бути відповіддю на критику, яка лунає на адресу Ізраїлю з боку інших країн. На свій захист ізраїльський президент зазначив, що і Сполучені Штати Америки, і держави Європейського союзу теж передають Україні далеко не всі військові технології, які мають у своєму розпорядженні.

Ізраїль не надасть системи ППО, але вивчає ситуацію з іранськими БПЛА

В інтерв’ю Іцхак Герцог згадав також іранські безпілотники-камікадзе, які Росія використовує для атак на мирні міста України. Він повідомив, що керівництво країни і військове відомство аналізує ситуацію, що склалася.

Ізраїль не надасть системи ППО, бо боїться розкрити свої військові секрети.  Фото: Alon Othnay/shutterstock.com

Нагадаємо, що з початку ведення воєнних дій в Україні військові РФ запустили близько 400 БПЛА виробництва Ірану. Вони застосовувалися для завдання ударів по цивільній і критичній інфраструктурі країни.

Про це 26 жовтня заявив президент України Володимир Зеленський. На його думку, Росія купує безпілотники в Ірану, розплачуючись із країною допомогою в реалізації власної ядерної програми.

Читайте також:  Собянін: Москву атакували безпілотники

Однак, на думку Герцога, доказів існування такої угоди наразі немає. Проте відсутність підтвердження угоди між іранськими та російськими військовими не заважає вважати Іран загрозою світовому порядку та стабільності у світі.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я