Іранську пару відправили до в’язниці за танець на вулиці

33

На відео показано молоду іранську пару, що танцює на вулицях Тегерана. Революційний суд розглядає це як порушення національної безпеки – і ухвалює тривалий тюремний вирок.

Іранську пару засудили до в’язниці за танець на вулиці

Молоду іранську пару засудили до тривалого тюремного ув’язнення за танець на вулиці, повідомляють активісти. Астиджаж Хагігі (21 рік) і її наречений Амір Мохаммад Ахмаді (22 роки) були заарештовані на початку листопада, повідомила у вівторок організація «Інформаційне агентство активістів з прав людини» (HRANA), що базується в США. На відеозаписі було показано, як два блогери танцюють, а Хагігі без хустки стоїть перед Баштою свободи у столиці Тегерані. І те, й інше заборонено в Ірані на публіці.

Молодята: за танець на вулиці – у в’язницю на 10 років

За інформацією активістів, блогери були засуджені революційним судом Тегерана до більш ніж десяти років позбавлення волі за порушення національної безпеки та розповсюдження розпусти. Інформації про те, коли було опубліковано відео, не було. Спочатку з офіційної сторони не було жодної інформації щодо цієї справи.

З середини вересня в Ірані, зокрема, молодь протестує проти авторитарного курсу уряду та системи правління Ісламської Республіки. Приводом для цього стала смерть іранської курдянки Джини Махса Аміні в поліцейській дільниці. Вона була заарештована так званою поліцією вдач за порушення ісламських правил носіння одягу. В останні тижні кількість вуличних протестів знову скоротилася. Тим часом багато жінок висловлюють своє невдоволення шляхом громадянської непокори, наприклад, ігноруючи вимогу про носіння головної хустки.

Читайте також:  Bayer зазнала третьої поразки у справі за гліфосатом

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я