Росіян не судитимуть за злочини в Україні

27

Для російських громадян злочини в Україні, скоєні на користь РФ, тепер не караються. Відповідне рішення ухвалила Держдума.

Тепер громадян Росії не судитимуть за злочини в Україні, тобто на окупованих територіях, якщо вони були скоєні «на користь РФ». Відповідні законодавчі зміни обговорили в ефірі Stratera Show на радіо «Голос Берліна» з Машею Майєрс та Дмитром Губіним.

«Адвокатська вулиця» (це громадська організація). Звертає увагу, що в пояснювальній записці наголошується, що подібна індульгенція видається на дії, здійснені у літній та осінній період 2022 року. Ну і далі деякі подробиці, зокрема посилання на Михайла Беньяша, який у розмові з «Адвокатською вулицею» назвав цю норму абсолютно моторошною. Виходить, суддя зможе звільнити людину від кримінальної відповідальності за абсолютно будь-який злочин, бо визнає дії, спрямовані на захист інтересів РФ, коментує Беньяш.

Дмитро Губін: Маша, зверни увагу, там є ще один юридичний коментар про те, що цей термін, по 30 вересня 2022 року, він зазначений лише в першій частині статті. І за буквального прочитання законопроекту, виходить, не встановлюється тимчасових кордонів для відмови від кримінального злочину. Виходить, виглядає так: ви вкрали? Я не вкрав. Я взяв контрибуцію з дому укронациста. Так тепер можна сміливо говорити в суді. І під це можна підвести за бажання все, що завгодно.

А знаєш, що підводитиметься? Я завжди бачу очі Ольги Романової, яка сиділа у цій студії і яка дуже часто у повній відповідності до російської традиції пояснює рішення суддів діям відомого металу. Судді завжди можна буде занести, наприклад, через адвокатів, щоб вони погодилися з тим, що так, це насправді будинок нациста на користь Російської Федерації був позбавлений пральної машини.

Читайте також:  Ізраїль атакував збройовий завод у секторі Газа

Маша Майєрс: Мені здається, тут ще вишуканіша така чортівня закопана у всій цій ситуації. І насамперед це пов’язано з тими злочинцями, які засуджені, які відбувають покарання. Наразі мали б відбувати покарання в колоніях на території РФ, але натомість воюють в Україні у складі ПВК Вагнера. Ось ті самі ЗК.

Отже, дивися, що виходить. Тобто ув’язнений убив або пограбував пару-трійку людей у ​​РФ. Там же й тяжкі зараз. Я маю на увазі, що люди, засуджені в Росії за тяжкі злочини, вирушили на територію України на війну. Він вкрав там пральну машинку чи пограбував магазин. І потім виникає якесь безглуздя в тому, що його ніби повинні, умовно кажучи, судити за пограбування магазину, а він уже є ЗК, тому що він уже сидить.

Дмитро Губін: Яка Україна, громадянин суддя? Я сиджу в ШІЗО.

Маша Майєрс: І, наприклад, ще одна історія з чоловіком, який дизертував, повернувся до Росії та вбив поліцейських. Мав невеликий термін — менше двох років. Він сидів за якийсь не тяжкий злочин у Росії. Цей чоловік був завербований Пригожиним до лав ПВК «Вагнер» і вирушив воювати.

Там він воював. Загалом йому це робити сильно не сподобалося. Він узяв автомат і дезертував, перейшов кордон із Ростовською областю, яка зараз лише суцільна умовність. Лісом йшов і йшов, і виявився вже десь кілометрів за 100, наскільки я розумію, від кордону. Тобто він подолав досить значну відстань, і ніби він не зрозумів, що він уже далеко в тилу. На нього вийшли співробітники ДПС, абсолютно такі тилові менти, що загалом не мають відношення до території військових дій, він з ними там постріляв, когось поранив. Тепер його спіймали і його намагаються судити за дезертирство.

Читайте також:  Тунберг вирушила до Києва оцінити екологічні збитки

Який сенс судити за дезертирство людини в Росії, яка вже сидить, умовно кажучи, за крадіжку чи ще за щось. Тобто він має вирушити туди за дезертирство, а потім його звідти маємо знову завербувати. Мені здається, це такий мотив вічного повернення, бо він має повернутися на фронт і знову дезертувати, і знову бути судимим, і знову сісти у Росії, і знову повернутися на війну. І ось ця безглузда абсолютно вісімка, ось той абсурд, в якому ми зараз і знаходимося. Ви пробачте мені мою усмішку, але це було б смішно, якби не було так сумно.

Дмитро Губін: Це не усмішка. Дорогі друзі, тільки-но у виконанні Маші Майєрс ви прослухали нашу постійну рубрику «Кафка: з неопублікованого».

Причому там же ще було хитрішим. Він справді стріляв у поліцейських ось цей дезертир і йому, звісно, ​​можуть інкримінувати спробу вбивства особи під час виконання службових обов’язків. А ти пам’ятаєш, що він казав? Він заявив: я стріляв не в поліцейських, я вважав, що я в Україні і стріляв у укронацистів. А тепер за новою статтею, за цими змінами, він має бути виправданий, тому що він стріляв на користь Російської Федерації. І Кафка йде на друге і на третє, і на 10-е коло. І боюся, що навіть Кафці та Оруеллу таке не снилося.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я