На Рівненщині відбулася в рамках проекту «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України» відбулася чергова робоча зустріч

7

У Гощанській громаді обговорили як актуалізувати Національний план дій на виконання резолюції РБ ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» у зв’язку з повномасштабним військовим вторгненням російської федерації на територію України.

Адже це конкретне реагування органів влади та місцевого самоврядування на безпекові виклики в стратегіях, програмах та планах дій різного спрямування. Робоча зустріч відбулася в рамках проекту «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України», що фінансується завдяки допомозі Великої Британії від Уряду Великої Британії та впроваджується організацією Пакт і ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка».

В рамках проекту провели дослідження потреб жінок у військовий стан у чотирьох цільових громадах Рівненської області, серед яких і Гощанська.

Експертки з гендерних питань Лариса Гунько та Тетяна Мельник презентували результати цих досліджень та спільно з учасниками зустрічі обговорили ці потреби, виклики та загрози для різних цільових груп , які постраждали від війни.

Керівниця  проекту Лариса Гунько наголосила:

«Важливо почути різні групи людей, як вони себе бачать, дотримуючись принципу «Нічого для нас – без нас». У кожній громаді ми опитували жінок ВПО та місцевих жінок, адже вони також постраждали від війни».

Ось лише кілька цифр:

37% – постійно перебувають у пригніченому стані

68% – ВПО жінки з дітьми до 18 років

60% – відчувають важкий матеріальний стан

Біля 3% жінок – почали самостійно заробляти гроші.

Водночас усі респондентки зазнали якихось змін в житті:

– втратили житло, роботу

– чоловік, рідні в ЗСУ

– змінили вид діяльності чи роботу.

Тетяна Мельник розповіла:

«В період війни збільшилася кількість вразливих груп населення це – ВПО, військові, жінки, сім’ї загиблих, жінки, що доглядають чоловіків після травми, одинокі мами, волонтери, працівники ОМС. Усі ці люди потребують фахової допомоги психолога чи юриста.  Але кваліфікованих психологів, особливо у маленьких громадах – не вистачає, або й узагалі немає. Тому тепер ми маємо врахувати усі ці проблеми та врахувати їх при написанні стратегій, програм та планів дій різного спрямування».

Національний план дій на виконання резолюції РБ ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» – також спрямований на вирішення усіх цих проблем. Нині він потребує актуалізації спочатку на Національному рівні, і лише потім його громади можуть приймати у себе на місцевому рівні.

Читайте також:  "Запитай у свого лікаря": дебати про рекламу ліків

Такі ж обговорення вже відбулися у Сарненській громаді, надалі плануються в Острозькій та Шпанівській громадах.

Захід відбувся у межах проєкту «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України», що фінансується завдяки допомозі Великої Британії від Уряду Великої Британії та впроваджується організацією Пакт і ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка»

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я