Маневри Росії та НАТО у Балтиці не турбують Шольца

26

Він не очікує на загострення ситуації між двома сторонами в результаті навчань.

 

Маневри Росії та НАТО у Балтиці не турбують Шольца

Протягом наступних двох тижнів НАТО та Росія паралельно проводять випробування своїх флотів у Балтійському морі, але ці одночасні маневри не турбують Шольца. У маневрах «Балтопс» під керівництвом США беруть участь 50 кораблів і катерів та 45 літаків із 6500 солдатами з 19 країн НАТО та Швеції. Російський Балтійський флот оголосив, що проводитиме навчання паралельно з 40 кораблями, 25 винищувачами та 3500 солдатами. НАТО не було офіційно поінформовано заздалегідь.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц (СДПН), однак, не очікує на загострення ситуації між двома сторонами внаслідок маневрів. “У мене немає таких побоювань”, – сказав він під час відвідування фрегата “Мекленбург – Передня Померанія” біля балтійського узбережжя Німеччини поблизу Ростока. “Наші сили підходять до цього дуже відповідально”.

Тим не менш, канцлер хоче, щоб навчання НАТО були сприйняті як сигнал сили Росії: «Звичайно, це також сигнал, який ми надсилаємо цими маневрами, цими навчаннями, а саме, що ми маємо сили для організації союзницької та національної оборони. І це те, що розуміється».

Шольц на командному містку корабля “Мекленбург – Передня Померанія”

У понеділок Шольц уперше отримав повне уявлення про можливості німецького військово-морського флоту. Для цього він прилетів на гелікоптері “Sea King” з військово-морського командування в Ростоку на фрегат “Мекленбург – Передня Померанія”, який у цей час знаходився на плаву майже за 20 кілометрів від пляжів балтійського узбережжя Мекленбурга. З містка він, зокрема, спостерігав, як виплив підводний човен «U33», а корвет «Ольденбург» супроводжував фрегат.

Танкер французького флоту «Сомма» та військові кораблі з Іспанії та Португалії також взяли участь у чотиригодинних навчаннях, які були організовані спеціально для канцлера. Винищувачі Eurofighter і Tornado ВПС Німеччини кілька разів гуркотіли над 140-метровим військовим кораблем із екіпажем із понад 200 солдатів.

Читайте також:  Колишнього міністра юстиції Бразилії заарештовано за заворушення

Шольца доставили на гумовій шлюпці до мінного тральщика бундесверу, щоб дізнатися про захист критично важливої ​​інфраструктури на морському дні. Ця тема стала більш вибухонебезпечною у зв’язку з не розкритою атакою на газопровід «Північний потік-2» біля датського острова Борнхольм.

Флагман НАТОвського вістря в Балтійському морі

На початку року Німеччина взяла на себе керівництво силами швидкого реагування НАТО, в яких беруть участь і військово-морські сили у Балтійському морі. В даний час корабель “Мекленбург – Передня Померанія” є флагманом так званого вістря списа військового альянсу, офіційно званого “Об’єднаною оперативною групою дуже високої готовності”. Ця оперативна група була створена під час першої великої кризи в Україні після 2014 року і з того часу є центральним елементом стратегії стримування проти Росії.

Після навчання для канцлера «Мекленбург – Передня Померанія» продовжить рух на схід, де протягом наступних кількох днів візьме участь у маневрах «Балтопс». Незадовго до візиту канцлера Росія оголосила, що проводитиме навчання у Балтійському морі до 15 червня – приблизно стільки ж часу, скільки НАТО проводить випробування свого флоту. «У рамках маневрів відпрацьовуватимуться завдання оборони морських комунікацій та базування флоту», – йдеться у заяві російського флоту.

З моменту початку агресивної війни Росії проти України добрих 15 місяців тому Москва вже кілька разів репетирувала випадок війни у ​​Балтійському морі. Знову і знову виникають проблеми між НАТО та Росією через Балтійське море. Обидві сторони звинувачують одна одну у порушенні власного повітряного простору. Військово-морські сили, з іншого боку, досі порівняно добре ладнали одна з одною.

Немає місця для непорозуміння

«Балтійське море досить велике. Ми неконфронтаційні та дуже прозорі», – каже командувач військово-морськими силами сил швидкого реагування НАТО, адмірал флотилії Торстен Маркс. «Ми дотримуємося міжнародних правил і норм. І ми очікуємо на те саме від російської сторони». Наразі, сказав він, з російської сторони робляться «видимі зусилля, щоб не залишати місця для непорозуміння». Але це не означає, що так само буде й завтра. «Саме тому цей підрозділ готовий до дій та оборони у будь-який час», – наголосив Маркс.

Читайте також:  Баварія та ХСС подали позов проти закону про вибори

За словами адмірала, НАТО не було проінформовано про маневр. Проте, за його словами, це не стало несподіванкою. «Звичайно, ми маємо дуже чітке уявлення про те, з яких дій можуть виходити маневри». Спостереження останніх тижнів та місяців вказували на те, що маневр має місце.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я