IKEA показує, як облаштувати безпечну для дітей кухню

83

Безпека будинку важлива і особливо важлива, коли діти в будинку. Навколишнє простір, де діти проводять багато часу має бути облаштовано так, щоб уникнути можливі неприємні ситуації. Кухня дуже приваблює малюків, тому найчастіше батьки починають робити безпечним саме цей простір, коли діти підростають. Дизайнер інтер’єрів облаштувала кухню в домашньому дитячому садку і ділиться порадами, які підійдуть тим, у кого підростають діти.

У волості Смарді дві активні подруги – Анете Скавронівська-Крузіня та Еліна Ціруле відкрили домашній дитячий садок Anelīna. Щодня там проводять 10 дітей – активні дворічки, які потребують нагляду та уваги.

Обидві виховательки займаються дітьми щодня і готують для них три прийоми їжі – сніданок, полудень та обід. Але, на жаль, кухня обладнана частково, і поточний простір непрактичний і невеликий. Вони мріють про духовку, стільницю для приготування і невеликий холодильник. Стара духовка, яка в них була, стояла зверху на холодильнику і за потреби її брали використовували та ставили назад. Місця мало і холодильник відкривався лише наполовину. Загальний простір був дуже незручним. Діти для цих вихователів їхня друга родина і вони хотіли зробити все для їх зручності навіщо і звернулися до дизайнерів IKEA за допомогою.

Простий ремонт

Для таких ситуацій дизайнер IKEA Анастасія Гобрусенок пропонує спочатку оцінити поточний простір і подумати, що може зробити його зручнішим.

«Почніть процес планування із вимірів водостоків та розеток – це важливо на кухні, адже шафки мають бути поруч із розетками. Тут я вирішила зробити кухню буквою Г і використала простір по максимуму. Місця було небагато і тому вирішила не вбудовувати витяжку, а поставити плиту біля вікна. Під час приготування вікно можна відкрити і все провітриться», – каже Гобрусенок.

Читайте також:  Усього одна риса характеру заважає людям схуднути

Вона наголошує, що кухня використовується часто і важливо приділити увагу поверхням. Для кухні з дітьми підійдуть глянсові фасади, які легше мити. Якщо стільниця з каменю або кварцу, на неї можна ставити гаряче без підставок, і що приємно, якщо є поспіх, на такій поверхні можна нарізати овочі або фрукти без дошки. Дерев’яна стільниця вимагає догляду та обробки маслом іноді. Зручною буде стільниця з ламінату – вона проста у догляді.

Не бійтеся яскравих кольорів

Дизайнер хотіла зробити кухню світлою та яскравою. «Гасподи домашнього садка хотіли практичне планування, так щоб цей простір можна було використовувати не лише як кухню, а й як їдальню для дітей. Я вибрала кілька кольорів, щоб усе підходило. Пам’ятайте, що вибираючи акценти на кухні, важливо, щоб вони поєднувалися із загальним приміщенням. Якщо ви боїтеся експериментів, але все ж таки хочете додати кольорів, верхні шафки можна вибрати в інших кольорах, ніж нижні. І це стане акцентом на вашій кухні», – каже Анастасія Гобрусенок.


Сіро-зелений та сіро-блакитний – кольори, які зараз у тренді. Кухню пофарбували в сіро-зелений колір, а помаранчевий колір був обраний як акценти. Дизайнер приглушила помаранчевий завдяки дерев’яним акцентам, створивши домашній затишок.

Безпека для дітей

Маленькі інспектори приміщення люблять перевіряти все, що їх оточує, тому не забудьте убезпечити простір. Дизайнер підкреслює, що важливо використовувати універсальні фіксатори на ящики, дверцята та холодильник, щоб уникнути цікаві пальчики від травм та дрібних речей. Заглушки як на заземлених, так і на незаземлених розетках убезпечать дітей від електрики. Гострі кути столів також варто забезпечити заглушками, щоб уникнути травм.

Для дітей старшого віку можна додати обмежувачі на двері, щоби не прищемити пальці. На вікна теж потрібно встановити захист, щоб безпечно відкривати вікна.

Читайте також:  Які продукти не можна зберігати у холодильнику

Облаштовуючи кімнату, думайте про тих, хто її використовуватиме, підбираючи рішення, які підходять саме цій групі людей. Наприклад, для дітей можна обладнати спеціальне місце для їди. Дитячий столик та табурети із цільної сосни стануть чудовим помічником для обідів. Вибирайте обідні меблі із закругленими кутами. Для дітей краще табурети, де вони зможуть тримати спину прямо та не розвалюватися.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я