Якщо займатися спортом щодня – на скільки можна схуднути?

65

У бажанні схуднути якнайшвидше люди готові займатися спортом щодня — вважаючи, що чим більше фізичної активності отримує організм, тим краще залишаються зайві кілограми. Певна частка логіки у цьому є, проте реальність накладає кілька застережень.

По суті, набагато простіше контролювати калорії на етапі їхнього потрапляння до рота — а не намагатися спалювати виконанням вправ. Найчастіше охочі схуднути недооцінюють калорійність свого щоденного меню – одночасно переоцінюючи витрати енергії від спорту.

// Спорт та схуднення

Спорт та схуднення

Як би дивно це не звучало, але ідея про те, що заняття спортом є важливою складовою схуднення, є досить сучасною. Популяризація фізичних вправ зниження маси тіла почалася менше 50 років тому — з появою курсів аеробіки.

Фактично, протягом тисячолітньої історії людства зайва вага не розглядалася як проблема. Більшість людей страждало не від надлишку калорій, а від їхньої нестачі — тоді як у суспільстві ситуація принципово змінилася.

Хоча на початку 20 століття в Європі та в Америці почали з’являтися спеціальні санаторії для схуднення, найчастіше їх мешканцям рекомендувався максимальний спокій – а зниження ваги досягалося за рахунок скорочення калорійності раціону, а не за рахунок спортом.

Який спосіб схуднути найефективніший? як чоловікові схуднути у ногах? як прибрати живіт – 100% робочий метод

Скільки калорій спалюється?

Залежно від виду фізичної активності (а також від ваги людини) 30 хвилин тренувань спалюють приблизно 200-400 ккал. Ходьба є найбільш маловитратним видом тренувань, а лідирують у списку видів спорту для схуднення стрибки на скакалці та біг.

Плюс певну частину калорій буде витрачено організмом під час відновлювального періоду — у тому числі, на процеси росту м’язів. Оцінити середні енерговитрати досить складно (все залежить від виду активності), але цифра рідко перевищує 20-25% витрачених під час спорту калорій.

Читайте також:  Каша, омлет чи солодощі: що ваш сніданок може розповісти про вас

// Види кардіо – скільки калорій спалюється?

Калорії для зниження ваги

Калорії для зниження ваги

Дослідження свідчать, що щоденний дефіцит 300 ккал — цифра, що запускає процеси схуднення. Згідно зі спостереженням за 143 чоловіками та жінками, обмеження раціону на таку невелику цифру забезпечило втрату 8 кг зайвої ваги за 2 роки спостережень1.

Оскільки 1 г жиру містить близько 9 ккал, добовий дефіцит 300 ккал рівносильний втрати 33 г жирових відкладень на день – або 200 г ваги на тиждень. З іншого боку, правило діє і у зворотному напрямку – зайві 300 ккал забезпечать аналогічну надбавку.

Для порівняння, 300 ккал – це 30 хвилин стрибків на скакалці, а також 60 г чіпсів, 100 г піци або 125 г морозива.

// 300 ккал – у продуктах харчування (з прикладами порцій)

Розрахунок норми калорій

Не поспішайте шукати онлайн калькулятор для розрахунку норми калорій – навіть уточнені формули мають на увазі похибку, яку можна порівняти з вищеназваними 300 ккал. Причина – відсутність можливості правильно оцінити коефіцієнт активності конкретної людини у конкретний день.

Повсюдно використовувана формула Харріса-Бенедикта (версія 1984 року) має застереження, що з “95% ймовірністю певна норма калорії вкладатиметься у похибку ±213 ккал/день чоловікам і ±201 ккал/день жінок”.

норми калорій – за віком та статтю формула Харріса-Бенедикта для схуднення їм норму калорій і товстею – чому?

Щоденні правила для схуднення

Щоденні правила для схуднення

Первинна проблема охочих схуднути людей — нестримне прагнення зробити це якнайшвидше. Багато хто готовий щодня займатися спортом по кілька годин (одночасно скорочуючи калорії до мінімуму) — щоб прийти у форму до початку наступного місяця.

Однак згідно з цілим рядом рекомендацій, безпечною цифрою зниження ваги є 3-4 кг на місяць. Бажання схуднути швидше загрожує безліччю проблем — починаючи з шкіри, що обвисла (що практично неможливо виправити), закінчуючи уповільненням метаболізму.

Читайте також:  Пампінг - навіщо він потрібний при тренуванні м'язів? Гід новачка - 13 тиждень

Пам’ятайте, що роль занять спортом – зовсім не знижувати вагу безпосередньо. Йдеться про нормалізацію рівня глюкози в крові, що допомагає краще контролювати почуття голоду. З іншого боку, малорухливий спосіб життя – справді типова проблема набору ваги.

як швидко можна худнути? щоденні норми руху — рекомендації ВООЗ, скільки кроків потрібно робити щодня?

***

Щоденні заняття спортом несуть користь не так для схуднення, як для нормалізації рівня глюкози в крові (що допомагає краще контролювати апетит). Найчастіше зайві калорії набагато простіше обмежити на етапі влучення в рот — чим намагатися спалювати їх вправами.

Для уточнення протипоказань проконсультуйтеся зі спеціалістом.

Джерела даних:

2 роки calorie restriction and cardiometabolic risk: explorator outcomes of multicentre, phase 2, randomised controlled trial, source Is It Bad to Lose Weight Too Quickly?, source

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :