Як перевозити собаку чи кішку автобусом чи іншим громадським транспортом у Латвії?

20

Яких тварин можна перевозити у громадському транспорті в Латвії та яких умов при цьому мають дотримуватися?

Відповідно до постанови Кабінету міністрів “Порядок надання та користування послугами громадського транспорту” у транспортному засобі загального користування (нормативні акти про перевезення домашніх тварин обов’язкові для виконання як у регіональному, так і в міському транспорті) допускається перевезення собак, кішок, декоративних птахів, свійських птахів або інших декоративних тварин, які можуть перевозитися відповідно до процедур, зазначених у законах та правилах, що регулюють область захисту тварин.

На підставі постанови Кабінету міністрів “Правила перевезення тварин”, перевезення собаки в громадському транспорті можливе, якщо собака знаходиться на повідку з намордником або поміщений без намордника в сумку, контейнер або клітку, що підходить для перевезення тварин. У свою чергу інших домашніх (кімнатних) тварин поміщають у відповідні сумки, контейнери або клітини. Також зазначені правила передбачають, що під час перевезення домашніх тварин територією Латвійської Республіки у громадському транспортному засобі, треба мати довідку про щеплення, видану уповноваженим Продовольчо-ветеринарною службою практикуючим ветеринарним лікарем, або паспорт домашніх тварин.

Особа, яка перевозить тварину, повинна стежити, щоб вона не заважала іншим пасажирам під час поїздки. У громадському транспорті Риги перевезення домашніх тварин безкоштовне. У регіональному транспорті пасажир повинен сплатити за перевезення однієї або кількох тварин, якщо вони знаходяться в клітці, контейнері або сумці, як одне багажне місце. Таким чином, при перевезенні тварин (навіть якщо це дуже маленька болонка) придбання багажного квитка та дотримання умов перевезення є обов’язком пасажира.

Виняток поширюється на собак, які надають послуги компаньйона або помічника, якщо дотримано вимог, встановлених для таких собак у нормативних актах захисту тварин. Тому таких собак перевозять безкоштовно у громадському транспорті без намордника, спеціальної сумки, контейнера чи клітки.

Читайте також:  Які подарунки, отримані від родичів, треба декларувати та чи буде податок?

Інші статті про закони Латвії читайте тут.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :