Як перевозити собаку чи кішку автобусом чи іншим громадським транспортом у Латвії?

35

Яких тварин можна перевозити у громадському транспорті в Латвії та яких умов при цьому мають дотримуватися?

Відповідно до постанови Кабінету міністрів “Порядок надання та користування послугами громадського транспорту” у транспортному засобі загального користування (нормативні акти про перевезення домашніх тварин обов’язкові для виконання як у регіональному, так і в міському транспорті) допускається перевезення собак, кішок, декоративних птахів, свійських птахів або інших декоративних тварин, які можуть перевозитися відповідно до процедур, зазначених у законах та правилах, що регулюють область захисту тварин.

На підставі постанови Кабінету міністрів “Правила перевезення тварин”, перевезення собаки в громадському транспорті можливе, якщо собака знаходиться на повідку з намордником або поміщений без намордника в сумку, контейнер або клітку, що підходить для перевезення тварин. У свою чергу інших домашніх (кімнатних) тварин поміщають у відповідні сумки, контейнери або клітини. Також зазначені правила передбачають, що під час перевезення домашніх тварин територією Латвійської Республіки у громадському транспортному засобі, треба мати довідку про щеплення, видану уповноваженим Продовольчо-ветеринарною службою практикуючим ветеринарним лікарем, або паспорт домашніх тварин.

Особа, яка перевозить тварину, повинна стежити, щоб вона не заважала іншим пасажирам під час поїздки. У громадському транспорті Риги перевезення домашніх тварин безкоштовне. У регіональному транспорті пасажир повинен сплатити за перевезення однієї або кількох тварин, якщо вони знаходяться в клітці, контейнері або сумці, як одне багажне місце. Таким чином, при перевезенні тварин (навіть якщо це дуже маленька болонка) придбання багажного квитка та дотримання умов перевезення є обов’язком пасажира.

Виняток поширюється на собак, які надають послуги компаньйона або помічника, якщо дотримано вимог, встановлених для таких собак у нормативних актах захисту тварин. Тому таких собак перевозять безкоштовно у громадському транспорті без намордника, спеціальної сумки, контейнера чи клітки.

Читайте також:  Який розмір аліментів на дитину у Латвії?

Інші статті про закони Латвії читайте тут.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я