ХСС та “Вільні виборці” відкидають відставку Айвангера

8

Після суперечливих заяв, зроблених міністром економіки Баварії Хубертом Айвангером (Вільні виборці) на мітингу, ХСС та Вільні виборці відхилили вимогу опозиції щодо його звільнення. У середу ввечері фракції коаліції одноголосно проголосували проти пропозиції «зелених» у парламенті штату, які вимагали відставки Айвангера – через «відхилення, несумісні з демократичними принципами».

У суботу на мітингу проти закону федерального уряду про опалення, яке зібрало 13 000 осіб, Айвангер заявив, що народ має «повернути демократію». Він зазнав різкої критики по партійних лініях за цю фразу, яка нагадувала відоме словоблуддя AfD. ХСС також засуджував Айвангера за цю фразу, публічно, а також на внутрішньому засіданні кабінету міністрів у вівторок. У парламенті штату, однак, фракції коаліції тепер знову стоять впритул один до одного. Обидві вони хочуть зберегти свою спілку після виборів 8 жовтня.

Айвангер не вперше перейшов червону межу, стверджував раніше під час дебатів Томас Герінг («зелені»). Вирок лідеру «Вільних виборців» був «глибоко хибним та недемократичним», а Айвангер досі не вибачився за нього. Парламентський керівник “Вільних виборців” Фабіан Мерінг захищав Айвангера: критика була “бурею в чашці”, “політичним шоу”, щоб відвернути увагу від власних невдач.

У ландтазі вже були спекотні суперечки та бурхливі суперечки під час багатогодинних дебатів щодо заяви уряду, зробленого Айвангером у другій половині дня. Айвангер не став повторювати свою заяву, що зазнала критики. Однак він не відповів на широко розповсюджену критику, в тому числі з боку свого партнера з коаліції, ХСС.

Читайте також:  Pro Asyl: законодавчий пакет з депортації

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я