Краса красою, але… Чому не слід чіпати волосся в носі?

193

У всіх людей у ​​носі росте волосся — його ще називають вібріси. Багато хто вважає, що вони не виконують жодної корисної функції, а лише позбавляють дихальних отворів естетичної привабливості. Але чи це так насправді?

Винайдено безліч пристроїв для стрижки волосся в носі – як спеціалізовані тримери, так і насадки для електробритв. Хтось вищипує їх пінцетом, а деякі особи взагалі вдаються до назальної воскової депіляції. Все для того, щоб прокляті пучки рослинності не псували зовнішній вигляд.

Але видаляти вібріси не слід. Природа помістила їх у ніздрі не для прикраси, а із цілком конкретною метою, пише Lifehacker.

Волосся в носі виконує фільтрацію повітря, захищаючи носову порожнину від попадання сторонніх частинок – пилу, пилку, комах та іншої гидоти. Крім того, вони сприяють видаленню зайвої вологи. А ще вібриси необхідні для нормального дихання та захисту слизової носа.

Порятунок від них призводить до негативних наслідків для здоров’я. Дослідження показують, що підвищена густота волосся носа знижує ризик розвитку астми у пацієнтів із сезонним ринітом. А нАзальна депіляція збільшить кількість алергенів, які ви вдихаєте.

Інша небезпека – назальний вестибуліт. Це бактеріальна інфекція напередодні носа, що супроводжується утворенням кірки, кровотечею та хворобливим запаленням. Найчастіше причиною її виникнення є золотистий стафілокок. У людей із нормальним імунітетом захворювання зазвичай проходить саме, але деяких доводиться лікувати антибіотиками.

Ще один негативний наслідок носової депіляції – назальний фурункульоз. Це інфекція волосяного фолікула. Як і попередня хвороба, вона зазвичай проходить сама, іноді із застосуванням місцевих антибіотиків. Однак в особливо занедбаних випадках може перерости в менінгіт – запалення оболонок головного та спинного мозку.

І нарешті, видалення вібрісів призводить до появи вросле волосся. Враховуючи підвищену чутливість слизової оболонки носа, це доставить вам масу неприємних відчуттів.

Читайте також:  Ви здивуєтесь! Чому не можна виливати у раковину воду після варіння яєць

Як уникнути всіх цих напастей? Не вищипувати волосся, не видаляти його тримером і не колупатися в носі. А кінчики, що виступають з ніздрів, можна акуратно підстригти ножицями.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я