Бундестаг: проект модернізації ППО Німеччини

14

Формально бюджетний комітет зробив перші кроки щодо його фінансування.

 

Бундестаг: проект модернізації ППО Німеччини

Експерти-політики у Бундестазі розчистили шлях для багатомільярдного проекту модернізації ППО Німеччини. Бюджетний комітет та Комітет з оборони проголосували за покупку ізраїльської системи далекого радіусу дії Arrow 3, а також німецької системи ближньої протиповітряної оборони Iris-T.

Обидва проекти фінансуватимуться зі 100-мільярдного спеціального фонду. Передбачається, що вартість Arrow 3 становитиме майже 4 мільярди євро, а Iris-T – майже 1 мільярд євро. Формально бюджетний комітет зробив перші кроки щодо фінансування.

Німеччина вступає у «нову еру» в галузі протиповітряної оборони, як заявила Марі-Агнес Штрак-Циммерманн (СвДП), голова комітету з оборони. ЗРК «Ірис-Т» показує в Україні, що означає бути здатним урятувати тисячі життів. “У поєднанні з покупкою ізраїльської системи Arrow 3 Німеччина в майбутньому виконає свою військову відповідальність і попрощається з наївною вірою в те, що нічого не станеться”, – сказала вона.

Протиракетна оборона за межами земної атмосфери

З ініціативи Німеччини ізраїльська система Arrow 3 має стати частиною європейської системи протиповітряної оборони. В даний час вона утворює вищий рівень багатоступінчастої протиракетної оборони Ізраїлю і може знищувати атакуючі системи зброї на висоті до більш ніж 100 кілометрів за межами атмосфери в космосі. Вона має стати частиною відновлення протиповітряної оборони, скороченої після закінчення холодної війни.

Керована ракета «Стріла-3» призначена для знищення ворожих ракет великої дальності за межами земної атмосфери прямим попаданням», – йдеться у проекті рішення. Система складається з командного пункту, радарів, пускових установок і ракет і покликана сприяти «захисту Німеччини, її населення та найважливіших об’єктів інфраструктури від балістичних ракет у верхньому шарі перехоплювача» та описується як «суттєвий внесок у протиракетну оборону Альянсу». Урядову угоду про купівлю має досягнути до кінця 2023 року. Міністерство оборони хоче рухатися в темпі та готове укласти попередній контракт на виробництво, щоб забезпечити «початкові можливості» до четвертого кварталу 2025 року.

Читайте також:  ХДС/ХСС запропонував скоротити кількість виборчих округів

Відтворення потужної системи ППО також включає заплановану закупівлю системи Ірис-Т, яка вже успішно використовується в Україні проти російських атак. Ця система покликана «усунути існуючу прогалину у можливостях наземної протиповітряної оборони шляхом посилення захисту на малій дальності», йдеться у виставі. Планується закупівля 6-ти вогневих одиниць системи ППО Iris-T SLM (Surface Launched Medium Range).

Федеральний суд аудиторів висуває звинувачення

Газета “Tagesspiegel” повідомила, що Федеральний суд аудиторів звинуватив Міністерство оборони у прийнятті “уникних ризиків” при закупівлі Arrow для “дуже амбітного графіка”. Суд розкритикував Німеччину за фінансування раннього виробництва дорогих компонентів на 560 мільйонів євро, щоб система могла бути поставлена ​​до вступу в дію у четвертому кварталі 2025 року. «Існує високий ризик того, що графік все ж таки буде зірваний, якщо необхідна інфраструктура не буде завершена вчасно». Згідно зі звітом, ACA чекає на тривалі будівельні роботи.

Заступник представника бюджету парламентської групи СДПН Андреас Шварц сказав: «З компанією Arrow ми робимо певний авансовий платіж до повного узгодження контракту. Це гарантує, що ми отримаємо системи на німецькій землі вже 2025 року». За його словами, це новий темп, який обіцяв міністр оборони Борис Пісторіус у секторі озброєнь. Шварц привітав ці рішення.

Упорядник бюджету від партії «зелених» Себастьян Шефер сказав, що великі прогалини у протиповітряній обороні мають бути ліквідовані якнайшвидше. Саме тому ми зараз також відкриваємо нові можливості у сфері закупівель. Оборонне відомство покликане створити передумови для оперативної працездатності систем шляхом швидкого здійснення інфраструктурних заходів», – сказав він. Політик ВДП щодо бюджету Карстен Кляйн сказав, що обидва проекти є вкладом у створення захисної парасольки в Німеччині: «Надійний захист від безпілотників і ракет необхідний для ефективної протиповітряної оборони».

Читайте також:  Скасувати обов'язкові маски у громадському транспорті

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я