Скасувати обов’язкові маски у громадському транспорті

19

СвДП продовжує наполягати на скасуванні всіх обмежень на корону. Генеральний секретар лібералів Біжан Джір-Сарай закликав федеральні землі негайно скасувати вимогу про наявність маски в автобусах та поїздах. «Більше немає жодних підстав для обмеження фундаментальних прав. Федеральні землі також повинні діяти і реагувати на ситуацію, що змінилася», – сказав Джір-Сарай газеті Bild.

Тому внесення поправки до Закону про захист від інфекцій також є конституційно необхідним кроком, який має зробити зараз, зажадав політик ВДП, звертаючись до федерального міністра охорони здоров’я Карла Лаутербаха (СДПН).

Загальнонаціональне зобов’язання до 7 квітня 2023 року

Землі самі приймають рішення про обов’язкове носіння масок у місцевих автобусах та поїздах. Для поїздів далекого прямування та автобусів далекого прямування по всій країні маски FFP2 є обов’язковими до 7 квітня 2023 року. У Баварії та Саксонії-Ангальт вже скасовано вимогу про маску в місцевому транспорті, а в Шлезвіг-Гольштейні вона закінчується наприкінці року. У ході опитування, проведеного «Більд» серед інших федеральних земель на предмет того, чи негайно вони скасовуватимуть вимогу про наявність маски в місцевому громадському транспорті, жодна з них не відповіла «так».

Дебати про відміну всіх обмежень на корону знову розгорілися після того, як вірусолог Крістіан Дростен в інтерв’ю газеті Tagesspiegel, серед іншого, заявив, що, на його думку, пандемія закінчилася. У відповідь федеральний міністр юстиції Марко Бушманн (СвДП) вимагає припинити «останні заходи захисту Корони».

Віце-президент ВДП Вольфганг Кубіцкі також закликав Лаутербаха «швидко» внести поправки до Закону про захист від інфекцій. «Кристіан Дростен – один із останніх експертів, який говорить про перехід до ендемічності. Тепер Карл Лаутербах має зрозуміти, що обмеження основних прав більше не може бути виправданим», – сказав віце-президент Бундестагу газеті Rheinische Post.

Читайте також:  Бас закликає збільшити тривалість виборів та знизити вік голосування

Лаутербах згадує повні клініки

Лаутербах відкинув вимоги про якнайшвидше припинення все ще чинних заходів Корони. Політик СДПН заявив учора у програмі Heute journal на каналі ZDF, що ситуація дещо пом’якшала, і вірус переходить у ендемічну фазу.

Однак, враховуючи переповнені клініки, перевантажений роботою персонал та підвищену смертність, не всі заходи слід скасовувати одразу. «Ми не повинні йти слизькою доріжкою», – попередив Лаутербах. За його словами, після зими очікується спокійніша ситуація. “Після трьох років пандемії ще кілька тижнів нічого не змінять”, – закликав Лаутербах до терпіння.

Міністр охорони здоров’я Баварії Клаус Холечек закликав федеральний уряд змінити обов’язкове носіння масок у міжміському транспорті, яке було введено через Корону, на рекомендацію. Звичайно, рекомендація продовжувати добровільно носити захисні маски у громадському транспорті мала б сенс і в майбутньому, зокрема й у зв’язку з іншими респіраторними захворюваннями, сказав політик ХСС газеті Augsburger Allgemeine. Він сказав, що настав час перейти від етапу зобов’язань до етапу рекомендацій та особистої відповідальності.

Економічні експерти: «Рівень захворюваності вищий за середній»

Глава економічних експертів Моніка Шнітцер із тривогою дивиться на дебати про скасування заходів Корони, що залишилися. Інші обмеження, такі як зобов’язання носити маски в місцевому та міжміському громадському транспорті, не обмежують економічної діяльності, але зменшують кількість коронарних інфекцій та інших респіраторних захворювань, сказав Шнітцер газетам Funke Mediengruppe.

«Рівень захворюваності нині вже вищий за середній. Скасування цих обмежень може призвести до подальшого зростання захворюваності, що негативно вплине на економіку», – зазначив Шнітцер.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я