Бас закликає збільшити тривалість виборів та знизити вік голосування

11

Президент Бундестагу Бербель Бас висловився за збільшення терміну повноважень Бундестагу із чотирьох до п’яти років. “Я цілком можу собі це уявити”, – сказав політик СДПН в інтерв’ю берлінській газеті Deutsche Presse-Agentur. «П’ятирічний законодавчий період був би також корисним для німецького Бундестагу. І, можливо, можна було б поєднати одну чи дві виборчі кампанії». Для всіх земельних парламентів, окрім парламенту Бремена, виборчий період триває п’ять років.

Водночас, голова парламенту висловився за зниження віку голосування з 18 до 16 років і на федеральних виборах – як це вже відбувається на багатьох місцевих виборах і виборах у штатах, а також на європейських виборах у майбутньому. Той факт, що в Бундестазі, як і раніше, діє 18-річний вік для голосування, «незрозумілий», сказав Бас. “Особисто я виступаю за введення 16-річного віку для голосування і на федеральному рівні”. Імовірність того, що хтось прийде на виборчі дільниці пізніше, збільшується, якщо їм дозволили голосувати у більш ранньому віці у шкільні роки, сказав він. Дослідження показали, що.

Критика прискорених процедур

Бас критикує той факт, що останнім часом так багато законопроектів було прискорено проведено через парламент. Опозиція нещодавно критикувала, що складні законопроекти іноді видаються депутатам у остаточному варіанті лише за кілька годин до голосування.

“Це не повинно бути постійним станом речей”, – сказав Бас. Завжди були кризи, коли парламент мав швидко реагувати – наприклад, фінансову кризу, кризу біженців чи кризу Корони. «Однак надто велика кількість прискорених процедур не йде на користь парламенту та депутатам – і рішенням зрештою». Членам парламенту необхідно достатньо часу, щоб ознайомитися з питаннями, розглянути альтернативи та зважити їх. «І громадяни повинні мати можливість розуміти дебати та пропозиції. Інакше ми стаємо відчуженими».

Читайте також:  Столтенберг критикує політику витрат союзників

Бас хоче паритету у Бундестазі

Бас вважає незадовільною частку жінок у Бундестазі, яка нині становить 34,9 відсотка. «Для мене цього зовсім замало. Я хочу, щоб цей парламент досягнув паритету, тобто 50:50», – сказав політик СДПН, який є депутатом Бундестагу з 2009 року. За її словами, занизька частка жінок частково пояснюється тим, як висуваються кандидати. «Але це також пов’язано з тим, як ми ставимося до питання політики та сім’ї. Це відбувається через структури, які перешкоджають жінкам приходити в політику». Якщо тепер Бундестагу, сподіваюся, вдасться реформувати виборче законодавство, вона також хотіла б бачити конституційну процедуру для збільшення частки жінок.

У своїх зусиллях модернізації парламентської роботи Бас також хоче створити можливості електронного голосування для членів парламенту. «Нині я просуваю цю ідею». Наразі вивчаються технічні вимоги у залі пленарних засідань та уточнюються юридичні питання у Комітеті щодо правил процедури. “Переважна більшість членів парламенту хочуть електронного голосування”.

З приводу марного прагнення AfD обійняти посаду віце-президента в Бундестазі Бас сказав: «Жодна парламентська група не має права на обрання свого кандидата». Він сказав, що Федеральний конституційний суд наголосив на свободі вибору членів парламенту. «Віце-президенти також мають представляти Палату представників». Вони виступатимуть на публіці перед зовнішнім світом. «Я вважаю за правильне, що він залишається посадою, на яку потрібно обиратися широкою більшістю голосів. Відповідна особа має постати перед пленумом та отримати підтримку у вигляді довіри більшості, щоб мати можливість представляти Палату.»

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :