Уряд ФРН та землі про енергетику та біженців

19

Міграція, енергопостачання, війна в Україні: прем’єр-міністри земель обговорять із канцлером Олафом Шольцем низку тем. Про що саме йдуть переговори у Берліні?

 

Уряд ФРН та землі про енергетику та біженців

Про енергетику та біженців: Федеральний уряд і землі обговорять сьогодні цілу низку питань – але в центрі уваги будуть енергетика та політика щодо біженців. Консультації із землями заплановані перед переговорами міністрів-президентів земель із федеральним канцлером Олафом Шольцем (СДПН) у другій половині дня.

Конференція прем’єр-міністрів (MPK) – це звичайна зустріч, а не спеціальне засідання, як саміт з біженців близько місяця тому. Прес-секретар міністра-президента Нижньої Саксонії Стефана Вайля (СДПН) знизила сподівання на ухвалення конкретних рішень. Нижня Саксонія є головою MPC. Ось основні теми:

Біженці

На саміті щодо біженців федеральний уряд пообіцяв виділити один мільярд євро як додатковий внесок на витрати на забезпечення біженців цього року. Майбутнє розбиття витрат спочатку обговорюватиметься у робочій групі, а рішення буде ухвалено не раніше листопада. Муніципалітети критикували те, що постійне рішення щодо фінансування було відкладено.

Вайль сказав, що робоча група представить перші ключові моменти щодо майбутнього фінансування біженців, але конкретні результати будуть представлені не раніше осені, як планувалося раніше.

прем’єр-міністр землі Північний Рейн-Вестфалія Хендрік Вюст (ХДС) бачить сигнали від федерального уряду у суперечці про витрати. Федеральний уряд визнав, що потрібна «дихаюча система фінансування», сказав Вюст в інтерв’ю газеті «Rheinische Post». Анке Релінгер (СДПН), глава уряду землі Саар сказала газеті: «Розміщення біженців з розумом – це перший обов’язок. Але швидкі процедури та рішення, а також швидкі депортації – не менш важлива частина цієї роботи». У зв’язку з цим вона закликала Європарламент покращити компромісний варіант надання притулку, ухвалений у ЄС, але не блокувати його.

Читайте також:  Реформа виборчого законодавства може набути чинності

За словами Вайля, компроміс із притулку, узгоджений міністрами внутрішніх справ ЄС, стане ще однією центральною темою сьогоднішніх консультацій – «з метою подальшої процедури та конкретної реалізації», сказав політик СДПН в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur у Ганновері.

Згідно з останніми планами ЄС, серед іншого, передбачається жорсткіший підхід до мігрантів без перспектив залишитися. Наприклад, людей із країн, які вважаються безпечними, у майбутньому планується направляти до строго контрольованих установ після перетину кордону в умовах, схожих на умови тримання під вартою, у в’язниці – включаючи сім’ї з маленькими дітьми. Парламент ЄС все ще може ухвалити поправки.

Енергетика

За словами головуючої німецької землі Нижня Саксонія, тематичний блок буде присвячений цінам на енергоносії та безпеці енергопостачання, а також розвитку відновлюваної енергетики та розширенню енергосистеми. Вони обговорять, як можна прискорити процедури планування та затвердження.

Україна

Знову обговорюватимуться численні наслідки агресивної війни Росії проти України – стратегія національної безпеки буде на порядку денному, за словами голови.

Адміністративна модернізація

Однією з тем для обговорення стане закон про доступ до Інтернету. Федеральний уряд хоче, щоб громадяни та підприємства Німеччини нарешті отримали можливість вирішувати важливі офіційні питання у цифровому форматі. Це передбачено новим законом про дигіталізацію адміністрації, який було представлено у Федеральному кабінеті міністрів наприкінці травня.

У майбутньому цифрові заяви можна буде подавати по всій Німеччині через BundID як центральний обліковий запис громадянина, заявила тоді міністр внутрішніх справ Ненсі Фезер (СДПН). Однак жодних термінів для реалізації проектів з оцифрування, особливо в муніципалітетах, не було встановлено.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я