ХСС та “Вільні виборці” Баварії домовилися

11

Маркуса Зедера буде переобрано прем’єр-міністром 31 жовтня.

ХСС та "Вільні виборці" Баварії домовилися

ХСС та «Вільні виборці» Баварії домовилися

На шляху до нової коаліційної угоди ХСС та «Вільні виборці» у Баварії зняли всі розбіжності.

Як повідомляється, на зустрічі на найвищому рівні у понеділок обидві сторони погодили попередній текст, включаючи преамбулу.

«Зараз – після інтенсивних, але хороших переговорів – ми здебільшого дійшли згоди з усіх суттєвих питань»– підтвердив Deutsche Presse-Agentur лідер парламентської партії ХСС Клаус Холечек.

Однак найбільші суперечки ще попереду: найближчими днями на невеликій нараді вирішуватиметься питання щодо розподілу міністерств та портфелів між партіями.

Ціль – підписати коаліційну угоду у четвер.

З великою свободою дій

Подробиці щодо конкретного змісту угоди в понеділок не були оприлюднені.

Переговори у численних робочих групах, а також на великій нараді за участю лідерів двох партій Маркуса Зедера (ХСС) та Хуберта Айвангера («Вільні виборці») велися з максимальною обережністю з моменту їх початку понад тиждень тому.

ХСС та "Вільні виборці" Баварії домовилися.  Фото: Matthias Balk/dpa

Тим не менш, була оголошена преамбула, яка повинна містити чітку відданість демократії та чітке розмежування з AfD.

Найскладнішим моментом, ймовірно, стане поділ міністерств, оскільки «Вільні виборці» неодноразово вимагали створення четвертого міністерства після значного збільшення голосів на виборах у штаті 8 жовтня. ХСС досі незмінно відкидав цю пропозицію.

Графік роботи ХСС та «Вільних виборців» передбачає, що Зедера буде переобрано прем’єр-міністром 31 жовтня, через день після установчого засідання новообраного ландтагу. Новий кабінет міністрів може бути приведений до присяги вже 8 листопада.

ХСС та «Вільні виборці» вже спільно керували країною протягом останнього законодавчого періоду. У новому ландтазі вони мають стабільну більшість у 122 із 203 місць.

Читайте також:  Міністри цифрових технологій закликають до швидкого регулювання ІІ

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я