“Хлопчик Гітлера Соломон”: померла Саллі Перель

55

Саллі Перель, яка пережила Голокост, відома як «хлопчик Гітлера Соломон», померла. Ізраїльтянин помер у віці 97 років у своєму будинку в Ізраїлі, згідно з даними меморіалу Голокосту Яд Вашем у Єрусалимі.

Письменник німецького походження всесвітньо відомий завдяки своїй автобіографії «Ich war Hitlerjunge Salomon». Книга також лягла в основу фільму режисера Агнешкі Холланд, який отримав безліч нагород у 1990 році.

Перель народився в Пейні під Брауншвейгом у 1925 році. Втікши з Німеччини, а потім із Польщі, він потрапив до рук німецьких військ у 1941 році на території тодішнього Радянського Союзу. Він пережив Голокост, прийнявши вигляд фольксдойчера. Після року служби на Східному фронті він був направлений до школи гітлерюгенду. Там він щодня до кінця війни боявся викриття.

Після Другої світової війни Перель емігрував на територію Ізраїлю. У 1999 році він отримав Федеральний хрест «За заслуги» за свої зусилля щодо просування німецько-ізраїльського взаєморозуміння. Міністр-президент Нижньої Саксонії Стефан Вайль (СДПН) висловив співчуття родичам, сказавши: «Ми всі нескінченно вдячні йому за те, що він повідомляв і писав про цей час і завжди шукав контакт із дітьми та молоддю».

За останніми даними, в Ізраїлі досі живе 150 600 свідків Голокосту. Понад тисячу з них уже старше 100 років.

.

Читайте також:  П'ятьох членів ХАМАС убито під час ізраїльського рейду

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я