Чи буде Фезер балотуватися від СДПН у Гессені? Рішення падає

18

Гессенська СДПН збирається ухвалити найважливіше кадрове рішення напередодні земельних виборів восени: федеральний міністр внутрішніх справ і лідер СДПН від землі Ненсі Фезер оголосить на саміті партії у Гессені у п’ятницю у Фрідевальді, чи хоче вона балотуватися на посаду міністра-президента. Також з нетерпінням очікується, яке рішення ухвалить Фезер щодо своєї посади у федеральному уряді, якщо вона балотуватиметься у Гессені: Чи залишиться 52-річний міністр внутрішніх справ федеральним міністром у ході виборчої кампанії у штаті?

Останніми місяцями федеральний міністр внутрішніх справ наполегливо уникав чіткої заяви Фезер про те, чи бачить вона своє політичне майбутнє у рідній федеральній землі. Однак і в берлінських коаліційних колах, і в політичному Вісбадені припускають, що він кине свій капелюх на ринг у Гессені.

За непідтвердженими даними ЗМІ, Фезер уже домовилася з канцлером Олафом Шольцем (СДПН) про те, що залишиться федеральним міністром внутрішніх справ, якщо балотуватиметься на вищу посаду в Гессені. Ця передбачувана подвійна роль викликала різку критику з боку її політичних суперників: стверджується, що практично неможливо добре виконувати обидві завдання одночасно.

У Гессені соціал-демократи перебувають в опозиції з 1999 року. Навіть із найкращим кандидатом, який тепер відомий на всю країну, перемога СДПН у Гессені в жодному разі не буде вирішена: за результатами опитування, проведеного минулої осені, ХДС у Гессені отримала 27% голосів, а «зелені» та СДПН – по 22% .

Гессенські християнські демократи вступають у гонку з чинним прем’єр-міністром Борисом Рейном, який змінив багаторічного главу уряду Фолькера Буфф’є (ХДС) лише кілька місяців тому. Тарек Аль-Вазір, заступник прем’єр-міністра та міністр економіки, балотується від партії «зелених», яка перебуває в уряді Гессена з 2014 року.

Читайте також:  Німецький боєць РПК убито внаслідок нападу в Іраку

Якщо Фезер стане головним кандидатом від СДПН, на виборах у землі Гессен 8 жовтня буде тристороння боротьба між найвідомішими політиками. Важко уявити, що колишній лідер парламентської фракції СДПН стане молодшим партнером в уряді землі чи повернеться на лаву жорсткої опозиції у парламенті землі Гессен, якщо соціал-демократи програють вибори.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я