Група крові «на рукавє»

20

Отже топ безглуздим я особисто вважаю саме патч із зображенням групи крові та резусу. І цьому є декілька простих пояснень:

1️⃣ часто бійці носять ці патчі не визначивши свою групу крові. також є купа випадків, що вони не в своїх кітелях приїжджають на евак, або взагалі без одягу, а тому сенсу з того шеврона нуль.

2️⃣ Цільна кров в наших реаліях не використовується, лише компоненти крові і то на рівні шпиталів. На етапі еваку і стабпункту будуть використовувати просто розчини, або «по бОгатому» суху плазму.

UPD. Колега підказав що на стабіку пряме переливання робили. Так звісно але лише після визначення сумісності. А ще робили аутотрансфузію, там не треба нічого визначати.

3️⃣ Якщо навіть брати світову практику- рекомендовано використовувати універсальну кров 1(-) яка підходить всім, що знову ж таки показує відсутність потреби в таких нашивках

4️⃣ В госпіталі на всі переливання крові та її компонентів завжди перевіряють ретельно і групу крові визначають експрес методом. Тоді лікар впевнений точно в тому, що шанси всіх атипових реакцій мінімізовані. І ніхто не дивиться на нашивку)

🤷🏻‍♂️Але всеодно, після прапора та герба роду військ, це певно третій найчастіший патч на військових.
Тому краще вже щось веселе наклейте)))

❗️❗️❗️На останок наголошу, якщо ви в тилу і не знаєте як допомогти- здайте кров. Це дуже цінний ресурс в наш час і це реально рятує життя.

Бережіть себе.

Читайте також:  Стоп – гігієна після сексу!

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я