Гомосексуалістам в Уганді загрожує страта

14

В Уганді після бурхливих парламентських дебатів було ухвалено закон про боротьбу з гомосексуалізмом. В особливо тяжких випадках гомосексуалістам загрожує смертна кара.

 

Гомосексуалістам в Уганді загрожує страта

Після хаотичних парламентських дебатів, що тривали до пізньої ночі, зрозуміли: в Уганді прийнято новий закон проти гомосексуалізму. І він жорсткий: гомосексуалістам, винним у «серйозних» злочинах, у найгіршому разі загрожує смертна кара. Парламентарі не уточнили, про які саме злочини йдеться. Люди, які свідомо приховують гомосексуалістів, які надають їм медичну чи юридичну допомогу, також можуть бути покарані позбавленням волі на строк до десяти років.

Поведінка парламентаріїв під час дебатів у вівторок показала, наскільки напружені настрої в Уганді. Один із парламентаріїв зажадав: «Гомосексуалісти мають бути кастровані». В англійській це може означати як стерилізацію, так і кастрацію гомосексуалістів. Фокс Одой-Ойвелово, один із небагатьох членів парламенту, який виступив із критикою законопроекту, був освистаний своїми колегами. Рання версія законопроекту не включала страту, але під час парламентських дебатів відповідний пункт було додано.

У цій східноафриканській країні з населенням близько 45 мільйонів людей підбурювання проти гомосексуалістів є звичайною справою. Релігійні та політичні лідери іноді перевершують один одного в гомофобних висловлюваннях – задовго до ухвалення закону. Хоча в країні вже існують антигомосексуальні закони, новий закон ще більше вторгається у приватне життя.

Побоювання щодо загострення ситуації для геїв

Сем Ганафа, голова угандійської групи захисту прав геїв Spectrum, тепер закликає членів ЛГБТК-спільноти до обережності: «Всі закликають до нашого переслідування. Представники мусульманської віри навіть закликають до смерті». За його словами, геї та лесбіянки вже втрачають роботу чи стають бездомними, бо орендодавці відмовляють їм у житлі. Тепер нападки посиляться. Англійська абревіатура LGBTQ означає лесбіянок, геїв, бісексуалів, транссексуалів та педиків.

Читайте також:  Уряд Тибету у вигнанні захищає Далай-ламу

«З цим законом нам не залишається нічого, крім страху та небезпеки. Найкращий вихід – виїхати з цієї країни», – сказала у середу агентству dpa 23-річна трансгендерна жінка. Два тижні тому на неї напала група молодих людей, які погрожували видалити їй яєчка, щоб зробити з неї справжню жінку.

Закон набуде чинності лише після того, як його підпише багаторічний президент Уганди Йовері Мусевені. Однак 78-річний президент уже висловив своє схвалення напередодні ухвалення закону. Мусевені наклав вето на попередні закони, такі як 2021, тому що побоювався критики з боку Заходу. Закон, ухвалений у 2013 році, який також передбачав смертну кару, було скасовано Верховним судом Уганди через процедурну помилку.

Несприятливі умови майже у всій Східній Африці

Критика з-за кордону виходила від Human Rights Watch і комісара ООН з прав людини Фолькера Тюрка, який назвав закон одним із «найгірших у своєму роді у світі».

Останнім часом клімат для геїв та лесбіянок погіршився і в інших країнах Східної Африки. Президент Кенії Вільям Руто, який сповідує християнство, заявив на початку березня, що гомосексуалізму немає місця у його країні. Майже у всіх країнах Східної Африки гомосексуалістам загрожує ув’язнення, а в Сомалі навіть страта.

У Африці загалом християнські чи мусульманські вірування досі дуже важливі. Багато хто вважає, що гомосексуалізм не вписується у традиційні моральні уявлення. Крім того, африканські політики неодноразово заявляли, що гомосексуалізм – це ідеологія Заходу, яка має бути нав’язана Африці.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я