Генрі Форд: 10 фактів із життя та секрети успіху підприємця

15
Генрі Форд

Генрі Форд – талановитий винахідник та успішний підприємець. Технологічні новації, впроваджені ним, змінили світ. Більше про генія розповість його біографія.

Батько вважав його ледарем

Генрі Форд – американський промисловець, винахідник, власник заводів з виробництва автомобілів. Народився 30 липня 1863 року в Спрінгуеллсі, округ Уейн, штат Мічиган (США). Його батько, емігрант із Ірландії, був незадоволений сином. Він був фермером і вважав Генрі ніжкою, яка не пристосована до життя на землі.

Підліток не пив молоко, не любив корів, курей та ручну працю. Він вважав, що побут можна організувати інакше, ефективніше. У цьому висловлювався один із життєвих принципів майбутнього генія:

Успішні люди вириваються вперед, використовуючи той час, який витрачають марно.

Його змалку захоплювали механізми

У дванадцять років Генрі отримав у подарунок від батька кишеньковий годинник і повністю їх розібрав. Задовольнивши цікавість, зібрав та запустив механізм. Завдяки набутій навичці юнак став об’їжджати сусідні ферми у пошуках клієнтів. Він брав у ремонт зламаний годинник і отримував гроші за роботу, яка йому подобалася. Юний Генрі Форд більше не був ледарем. Він знайшов свій шлях – захопився вивченням механізмів.

Рішення продовжувати розпочате зміцнилося, коли Генрі Форд уперше побачив локомобіль. Самохідна машина вразила підлітка та підштовхнула до доленосного рішення.

Втік з дому, але погодився повернутися і стати фермером

У шістнадцятирічному віці хлопець потай покинув будинок, щоб вирушити до Детройта. Він відмовився від долі фермера і став робітником заводу з виробництва деталей для конки. Тут Генрі Форд уперше зіткнувся із конкуренцією. Колеги заздрили навичці юнака з першого разу визначати причину несправності деталей.

Наступним місцем роботи став суднобудівний завод. Щоб зводити кінці з кінцями, хлопчина паралельно займався ремонтом годинника. На той момент батько запропонував синові сорок акрів землі замість обіцянки не займатися конструюванням, у яке не вірив. Генрі Форд погодився, але не залишив мрії.

Читайте також:  Банани - склад та профіль вуглеводів. Як впливають рівень цукру в крові?

Одружився з музою, яка у всьому його підтримувала

Свою майбутню дружину, Клару Брайант, Генрі Форд зустрів на сільських танцях. Юна Клара була працьовитою донькою побожних та суворих фермерів. Вона була вражена танцювальними навичками та кишеньковим годинником кавалера.

У 1887 році пара одружилася законним шлюбом і прожили разом все життя. Як пише соціальне видання Medium, Генрі Форд зізнавався, що якби у нього було ще одне життя, він знову одружився б з Кларою, яка була його музою.

У листопаді 1893 у пари народився єдиний син Едсел. Ставши дорослим, син допомагав батькові з розвитком бізнесу, але рано пішов із життя. Едсел Форд помер від раку шлунка у 49 років.

Клара Брайант

Став визнаним конструктором

Ставши фермером, Генрі Форд не залишив ідеї створення механізмів, які зможуть замінити ручну працю. Він створив бензинову молотарку для зерна і продав патент на виріб Томасу Едісону, американському винахіднику та підприємцю, який розробив один із перших варіантів лампи розжарювання.

Побачивши в молодій людині потенціал, Едісон запросив Генрі Форда на посаду інженера-механіка, а згодом головного інженера «Електричної компанії Едісона», яка спеціалізувалася на освітленні Детройта. Там Форд пропрацював із 1891 по 1899 рік. У вільний від роботи час продовжував конструювати автомобіль.

Створив перший квадроцикл, але втратив роботу

Роботу над першим експериментальним автомобілем Генрі Форд завершив у 1893 році. Останні дві доби перед запуском він працював без сну та відпочинку. Конструкцію на чотирьох велосипедних колесах винахідник назвав квадроциклом.

У період з 1899 по 1902 рік Генрі став головним інженером та співвласником «Детройтської автомобільної компанії». Він залишив посаду, оскільки більшість часу витрачав на власні розробки. Незважаючи на фінансові труднощі, він зосередився на мрії. Дружина підтримала рішення чоловіка.

Читайте також:  Мобільна гра Кім Кардаш'ян закривається через десятиліття

Генрі Форд вірив у те, що труднощі загартовують. Говорив, що літак злітає проти вітру і те, що весь світ проти вас ще не привід здаватися.

Генрі Форд

Винайшов масовий автомобіль

З 1901 року почав брати участь у перегонах як конструктор та водій. У 1902 році переміг у перегонах на першість Америки, а в 1903 завдяки п’яти інвесторам створив компанію імені Генрі Форда.

Що винайшов Генрі Форд? Генрі Форд винайшов масовий автомобіль на основі промислового виробництва. У 1908 році представив «Бляшану Ліззі». Так здійснилася мрія конструктора про народний автомобіль.

У 1910 році Генрі Форд запустив сучасний завод і почав тестування першого комерційно успішного складального конвеєра, удвічі скоротив процес збирання шасі і втричі знизив ціну авто. Конструктор та підприємець зробив ставку на масовий продаж недорогих моделей.

Генрі Форд став автомобільним королем

Продовживши вдосконалювати конвеєрне виробництво та підвищувати його ефективність, у 1914 році Генрі Форд створив складальні лінії заввишки до пояса, а пізніше два конвеєри для високих та низьких людей. Це скоротило процес повного збирання авто до двох і менше годин.

На заводі діяв повний цикл виробництва, який включав видобуток руди та виплавку металу. У 1914 році Генрі Форд ввів найвищу ставку мінімальної зарплати, допустив співробітників до участі в прибутку і побудував зразкове робоче селище. З 1914 року його заводи працювали цілодобово у три зміни.

Після вступу Америки у війну за Антанти підприємство Форда почало виконувати військові замовлення. В 1925 автомобільне виробництво доповнилося авіакомпанією, яка виробляла авіалайнери. Найвідоміший із них — «Бляшаний гусак».

Його компанія переходить у спадок

Ще за життя Генрі Форд став мільйонером. У чому успіх Генрі Форда? Конструктор першим почав використовувати промисловий конвеєр для потокового виробництва автомобілів. Найбільший успіх прийшов до компанії, коли у 1908 році Форд почав випуск моделі Ford T.

Читайте також:  Вантажний корабель із багажем для тайконавтів причалив до китайської орбітальної станції

У 1930-х Генрі Форд передав кермо влади компанією синові. Але 1943 він помер, і Генрі повернувся на посаду голови. У вересні 1945 року винахідник остаточно відійшов від справ, передавши компанію старшому онуку, Генрі Форду II.

Сьогодні американська автомобілебудівна компанія зі штаб-квартирою у Дірборні посідає четверте місце у світі за обсягом виробництва автомобілів.

Генрі Форд дбав про себе та людей

На воротах заводів Генрі Форда висів напис “Пам’ятай, що Бог створив людину без запасних частин”. Він закликав людей дбати про себе і сам дотримувався здорового способу життя. Після того, як залишив пост президента корпорації, оселився в особняку разом із дружиною.

Як загинув Генрі Форд? Він помер 7 квітня 1947 року у віці 83 років у своєму будинку в Дірборні від крововиливу в мозок. Геніальний архітектор був впевненим прихильником теорії реінкарнації і вважав, що його душа неодмінно втілиться в новому тілі.

Генрі Форд – геній, який створив автомобіль для всіх. Завдяки розробкам конструктора та вмінню не пасувати перед труднощами, сучасні люди отримали можливість володіти особистим транспортом. Справа Форда продовжується сьогодні.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я