Чорну діру «застали» за руйнуванням зірки-компаньйона

38
Чорна діра

Астрономи реконструювали картину загибелі зірки, яка була зруйнована та частково поглинена чорною дірою. Дослідження показало, що при цьому значна частина матерії була викинута до навколишнього простору.

Космічний катаклізм стався за 215 мільйонів світлових років від Землі в спіральній галактиці сузір’я Ерідан. Вчені дізналися про нього у 2019 році.

Вони встановили, що маса чорної діри в мільйон разів перевищувала масу зірки, яка підійшла до неї надто близько. Приливні сили дірки перетворили зірку на кшталт «спагеті».

Подія виявилася досить яскравою, щоб вчені змогли вивчити деталі. Спостерігаючи за поляризацією світла, вони дійшли висновку, що залишки матеріалу зірки викинули назовні зі швидкістю близько 35 мільйонів кілометрів на годину. Вибух створив хмару газу, чия ширина у 200 разів перевищувала відстань між Землею та Сонцем.

Вчені відзначили, що пристойна руйнація зірок – одне з небагатьох явищ, які дозволяють їм дізнатися про існування чорної діри. Але складні процеси, які відбуваються у своїй, залишаються мало вивченими.

«Цікавим фактом тут є те, що значна частина матеріалу зірки, яка закручується всередину по спіралі, зрештою не потрапляє до чорної діри; вона відноситься геть», – наголосили автори.

Раніше повідомлялося, що вчені виявили джерело нейтрино. Ним виявився блазар.

Читайте також:  Вчені з'ясували, як текст пісні впливає на її популярність

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я