Корабель, що затонув, біля берегів Англії датували XIII століттям

40
Середньовічний корабель

Середньовічний корабель, знайдений затонулим біля берегів Дорсета у Великій Британії, визнали найстарішим артефактом такого роду і надали найвищий охоронний статус. Деревину, з якої він був виготовлений, датували кільцями. Дослідження показало, що йому щонайменше 750 років.

Це єдиний корабель періоду XI-XIV століть в англійських водах, корпус якого ще не повністю зруйнувався. Він був побудований за клінкерною технологією, з дерев’яних дощок, що перекриваються. Деревину для корабля отримали з ірландських дубів, зрубаних між 1242 та 1265 роками, в епоху правління Генріха III.

Першими знахідками на місці аварії корабля стали чаші для розчину. Потім дайвери виявили два непошкоджені надгробки з вапняку – очевидно, корабель перевозив їх до місця призначення. На них збереглися хрести, зображені в характерному для XIII століття стилі, а також сліди зубів каменотесів.

Такі плити виготовляли для знатних людей, їх можна побачити на старовинних церковних цвинтарях по всьому південному узбережжю. Вони залишилися невідполірованими, мабуть, цю роботу планували зробити пізніше.

Історики не змогли встановити, куди прямувало судно і чому затонуло. На думку дослідників, воно йшло від узбережжя Дорсета. Корпус зміг зберегтися на сотні років, оскільки вода в цьому районі відрізняється низьким вмістом кисню, крім того, корпус покрив шар із піску та каміння.

«Залишилося дуже мало кораблів віком 750 років, які ми можемо побачити сьогодні, і тому нам дуже пощастило, що ми виявили такий рідкісний екземпляр, як цей, і в такому хорошому стані», – наголосив археолог Том Казінс із університету Борнмуту.

Раніше повідомлялося, що поряд із затонулим римським судном знайшли мармурову голову Геракла. Знахідку зробили біля грецького острова Антікітера.

Читайте також:  Пілатес

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я