Нову камеру виявили у піраміді Хеопса у Гізі

111

Вимірювання вже багато років вказували на наявність прихованої порожнини. Тепер дослідники підтвердили існування напрочуд великої камери.

Нову камеру виявили у піраміді Хеопса у Гізі

Міжнародна дослідна група виявила раніше невідому камеру у знаменитій єгипетській піраміді Хуфу. Ендоскоп, пропущений через вузьку щілину між камінням, підтвердив існування напрочуд великої камери в піраміді Хеопса в Гізі, оголосив Технічний університет Мюнхена (ТУМ), який брав участь у роботі разом із командою. Вимірювання вже кілька років вказували на наявність прихованої порожнини.

Відкриття було особливо значним не в останню чергу, тому що єгипетська піраміда вважається однією з найбільш вивчених подібних структур у світі, пояснили вчені ТУМ.

«Відкриття порожнини – щось особливе»

За початковими оцінками, новий коридор над входом до піраміди навіть перевищує спочатку передбачуваний розмір – не менше п’яти метрів завдовжки.

Виявлення порожнини у піраміді – це вже щось особливе, тим більше такого розміру, – сказав Крістіан Гроссе з кафедри неруйнівного контролю ТУМ. Мюнхенські дослідники з 2019 року беруть участь у міжнародній дослідній групі під назвою ScanPyramids, яка з 2015 року досліджує єгипетські піраміди за допомогою різноманітних засобів та технологій.

Вимірювання з допомогою мюонної томографії – методу візуалізації для тривимірного відображення об’єктів великого обсягу – дозволили припустити наявність порожнини. Для більш детального вивчення команда TUM під керівництвом Гроссе використовувала такі методи, як радар та ультразвук, що, за їхніми словами, зробило значний внесок у відкриття.

Читайте також:  Нікола Тесла: що винайшов і як жив відомий учений

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я