Іноді пухнасті котики стають причиною різних хвороб їхніх господарів. І не про алергію.
Як правильно використовувати кондиціонер без шкоди здоров’ю
Фахівці зазначають, що оптимальний режим роботи пристрою становить +22…+24°C.
“Для мінімізації ризиків переохолодження бажано направляти потік повітря в стелю, а вночі встановити мінімальну швидкість роботи пристрою”, – заявляють лікарі.
Але є ще кілька важливих правил. Наприклад, якщо людина повернулася до приміщення з вулиці, де була спека, найкраще встановити кондиціонер на 3–4°C нижче температури за вікном. А потім поступово зменшувати її на кілька градусів до оптимальних значень.
Що живе у кондиціонері?
Що стосується бактерій, які часто потрапляють з кондиціонера в організм людини, то тут порада така:
“Щоб хвороботворні бактерії, що накопичилися в повітрі та на внутрішніх компонентах пристрою, не поширювалися по кімнаті, рекомендується впускати в приміщення нове повітря кожні 15-30 хвилин або використовувати кондиціонер разом із бризером – пристроєм, що забезпечує приплив свіжого повітря з вулиці”.
Також нагадуємо, про що зазвичай виробники вказують в інструкції до кондиціонерів. А саме: раз на рік, найкраще перед початком літнього сезону, проводити чищення та дезінфекцію пристрою.
Не завадить періодично (раз на 2-3 тижні) промивати фільтри водою. Це дозволить запобігти накопиченню різноманітних забруднень. Особливо це актуально для тих, хто має домашніх тварин. Їх вовною часто й забиваються фільтри.