Генеральний секретар ООН Гутерріш у Києві

40

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш обговорив з українськими лідерами розширення Чорноморської зернової ініціативи під час візиту до Києва. Президент України Володимир Зеленський на прес-конференції із Гутеррішем заявив, що експорт зерна його країни «критично необхідний для всього світу». Вони гарантують надійне постачання продовольства.

За словами Гутерріша, із серпня 2022 року в рамках ініціативи з України було експортовано близько 23 мільйонів тонн зерна. “Це допомогло знизити глобальну вартість продовольства”, – сказав 73-річний фахівець. За підрахунками ООН, минулого року ціни на продовольство знизилися на 20 відсотків. Однак Гутерріш також наголосив на важливості російського продовольства та добрив для світової продовольчої ситуації.

Після вторгнення в Україну Росія спочатку заблокувала усі українські морські порти. Після військових успіхів України в Чорному морі за посередництва ООН та Туреччини вдалося отримати російські гарантії безпеки для транспортування сільськогосподарської продукції. Вони розповсюджуються на три порти в районі міста Одеси. Термін дії попередньої угоди спливає 18 березня.

Ще однією темою переговорів стала безпека українських атомних електростанцій. Найбільша електростанція в Енергодарі в Запорізькій області із шістьма енергоблоками вже майже рік перебуває під контролем Росії. Київ наполягає на поверненні до українського управління. “Це питання глобальної, а не лише української безпеки”, – сказав Зеленський.

Гутерріш також згадав електростанцію. Однак він говорив лише про «повну демілітаризацію району», яка має бути проведена як попередня умова для нормальної роботи атомної станції. Електростанцію було повністю зупинено у вересні минулого року після неодноразового обстрілу. За даними російських джерел, нових інцидентів не було близько трьох місяців.

.

Читайте також:  Вибори у Туреччині завершуються за кордоном

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я