G7 посилює економічні санкції проти Росії

14
G7 посилює економічні санкції: Держави «Великої сімки» хочуть ще більше обмежити торгівлю Росії сировиною, яка оцінюється в мільярди. США та Великобританія, що входять до кола провідних демократичних промислових країн, оголосили про нові каральні заходи незадовго до початку зустрічі на найвищому рівні групи держав у Хіросімі, Японія, сьогодні.

Лондон хоче запровадити заборону на імпорт російських алмазів, а також міді, алюмінію та нікелю з Росії. Серед іншого США планують відрізати близько 70 компаній і організацій з Росії та інших країн від американського експорту, за словами представника уряду в Хіросімі.

США хочуть накласти інші санкції на більш ніж 300 фізичних осіб, компаній та організацій, судів та літаків, йдеться у заяві. Великобританія також хоче покарати 86 осіб та компаній.

Головна тема саміту

Війна Росії проти України – одна з головних тем зустрічі семи провідних демократичних промислових країн, яка триватиме до неділі. До G7 входять Великобританія, США, Японія, Німеччина, Франція, Італія та Канада, а також Європейський Союз.

Ще до початку зустрічі у Хіросімі стало відомо, що всі країни G7 хочуть обмежити експорт необроблених алмазів із Росії. Як повідомили дипломати виданню Deutsche Presse-Agentur, має бути ухвалена відповідна декларація саміту.

Торгівля алмазами є добрим джерелом доходу для Росії. Державна гірничодобувна компанія “Алроса” заробила 332 мільярди рублів (близько 4 мільярдів євро) у 2021 році – в останній рік, коли вона розкрила цифри. Росія вважається найбільшим у світі виробником необроблених алмазів.

Ціль: тиск на Росію

Після нападу Росії на Україну 24 лютого 2022 року Захід ввів безпрецедентні каральні заходи, включаючи торговельні обмеження, що далеко йдуть. G7 також хоче обговорити, як краще забезпечити дотримання існуючих санкцій та усунути лазівки.

Читайте також:  Війна проти України: така ситуація

Представник уряду США сказав, що всі країни G7 готують нові санкції та заходи експортного контролю. Він не докладно коментував плани партнерів. «Але Сполучені Штати розпочнуть реалізацію власного комплексного пакету заходів». За його словами, ціль полягає в тому, щоб посилити економічний тиск на Росію і зробити так, щоб їй було ще важче підтримувати свою військову машину.

За словами високопоставленого представника уряду США, планується ще більше ускладнити доступ до товарів, які є важливими на полі бою. До них входять фінансові та інші прихильники Росії. Санкції торкнуться об’єктів у Європі, на Близькому Сході та в Азії. Санкційні повноваження також мають бути поширені на цифровий сектор російської економіки.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я




Введіть символи зображені вище :