Асад у Лізі арабських держав серед старих друзів

33
Асад у Лізі арабських держав: На саміті Ліги арабських держав президент Сирії Башар Асад вперше після приблизно десятирічної ізоляції бере участь у великій міжнародній зустрічі.

Асад приземлився в саудівському прибережному місті Джидда увечері, як повідомило сирійське державне агентство Sana. Сам Асад, найімовірніше, займе центральне місце на сьогоднішньому саміті. Для правителя, якого звинувачують у військових злочинах, як-от застосування хімічної зброї, участь у саміті – великий символічний успіх.

Асад перебуває у жорсткій міжнародній ізоляції вже понад десять років. Його уряд жорстоко придушив протести в Сирії в 2011 році і діяв з особливою жорстокістю проти власного населення в ході громадянської війни. Ліга арабських держав призупинила членство Сирії у 2011 році. Протягом багатьох років Асад рідко з’являвся на публіці та офіційно їздив лише до союзних Росії та Ірану країн. Однак із 2018 року Емірати, наприклад, наполягають на нормалізації відносин.

Очікується виступ Асада

Своєю участю у саміті, де, як очікується, виступить і Асад, президент продовжує своє повернення до кола арабських сусідів. Для Заходу переговори чи співпраця з урядом Асада, проти якого ЄС та США запровадили всеосяжні санкції, є табу. Асад може знову зустрітися із західними лідерами наприкінці листопада: Його запросили на всесвітню конференцію з клімату COP28 у Дубаї, яку також можуть відвідати президент США Джо Байден або канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Ліга арабських держав була заснована в 1945 році і в даний час налічує 22 члени, включаючи Сирію. Її метою є зміцнення співробітництва, наприклад, у політиці та економіці, а також посередництво у врегулюванні конфліктів. Крім ситуації в Судані та Ємені, на саміті, швидше за все, розглядатиметься ситуація в Сирії. У ході громадянської війни 14 мільйонів людей були змушені залишити свої будинки, понад 350 тисяч загинули. Близько 90 відсотків населення живе у злиднях, а значні частини країни були зруйновані.

Читайте також:  Страх Путіна: казахи відвертаються від Росії

Участь Асада у саміті «останній цвях у труну».

Офіційно невідомо, чи пов’язане повернення Сирії до Ліги з умовами чи новими планами. Але серед найбільш гострих питань – повернення сирійських біженців, можливі переговори з опозицією, гуманітарна допомога, відновлення та припинення контрабанди наркотиків. Крім того, на Асада можуть чинити тиск, аби він зменшив залежність від свого важливого союзника Ірану. Для населення, що страждає, нормалізація відносин з Асадом навряд чи багато змінить.

Для повстань в арабському світі, починаючи з 2011 року, участь Асада в саміті стала «останнім цвяхом у труну», – сказала Мюріель Ассебург, експерт із Сирії з Німецького інституту міжнародних відносин та безпеки (SWP), виданню Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND). «Авторитарна консолідація набула своїх прав». Уряд Асада не дав жодних обіцянок щодо таких проблем, як бідність, корупція та ізоляція суннітського населення, які спровокували повстання у 2011 році.

Під час громадянської війни у ​​Сирії більшість арабських сусідів у регіоні підтримували опозицію. Однак після дванадцяти років війни перемогла думка, що Асад, швидше за все, залишиться домінуючою силою в країні. Його війська разом із союзниками контролюють близько двох третин території Сирії. Більше того, Саудівська Аравія, наприклад, сподівається зменшити вплив Ірану шляхом поновлення діалогу.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я