Фонди обов'язкового соціального страхування з дефіцитом до кінця вересня

9

Дефіцит 967 мільйонів євро: за словами міністра охорони здоров'я Лаутербаха, фінансова ситуація стабілізувалася. Національна асоціація лікарняних кас висловлює стурбованість та побоюється зростання внесків.

Фінанси – Фонди обов'язкового соціального страхування з дефіцитом до кінця вересня

За перші дев'ять місяців цього року дефіцит фондів обов'язкового медичного страхування (SHI) становив 967 мільйонів євро. За даними Федерального міністерства охорони здоров'я, основною причиною цього стали запропоновані перерахування із резервів медичного страхування для стабілізації загального стану фінансів SHI.

Глава відомства Карл Лаутербах (СДПН) заявив, що ухвалений із цією метою закон вдалося стабілізувати фінансову ситуацію – інакше очікувався б дефіцит у розмірі 17 мільярдів євро. Важливий внесок у це зробили лікарняні каси. Мета, як і раніше, полягає в тому, щоб «поліпшити якість медичного обслуговування пацієнтів, не скорочуючи при цьому послуги для населення».

Напружена фінансова ситуація

Національна асоціація лікарняних кас попередила, що дефіцит цього року є явною ознакою напруженої фінансової ситуації. На цьому тлі затягування переговорів щодо лікарняної реформи викликає занепокоєння. Варто побоюватися, що федеральний уряд та уряди земель вирішать свій конфлікт тим, що лікарняним касам доведеться наступного року перерахувати лікарням ще кілька мільярдів євро. «У результаті 73 мільйони осіб, які мають обов'язкове медичне страхування, та їхні роботодавці мають фінансувати все це за рахунок подальшого збільшення внесків», – сказав один із представників.

Середній додатковий внесок у розмірі 1,7 відсотка на 2024 рік

До кінця вересня доходи 96 лікарняних кас склали 227,2 мільярда євро порівняно з видатками 228,1 мільярда євро, включаючи 1,9 мільярда євро на обов'язковий переведення з резервів. Міністерство вже оголосило про середній розмір додаткового внеску 1,7 відсотка на 2024 рік. Середній розмір додаткового внеску, що фактично стягується, нещодавно склав 1,51 відсотка, що дещо нижче середнього показника в 1,6 відсотка, встановленого на 2023 рік.

Читайте також:  Відмова від прикордонного контролю – більше в'їздів з Польщі

Точний розмір додаткового внеску для 58 мільйонів членів лікарняних кас та 16 мільйонів співзастрахованих осіб, які не є вкладниками, визначається самими лікарняними касами та може відрізнятись від середнього показника. До загальної суми внесків також входить загальна ставка у розмірі 14,6 відсотка від брутто-зарплати, яка розподіляється між роботодавцем та працівником.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я