Фінська мафія не має зброї з України — спростування

16

Раніше фінське видання Yle повідомило факти такої контрабанди в низку скандинавських країн.

Фінська мафія не має української зброї — офіційне спростування.  Фото: @forto4kanews/twitter.com

Поліція Фінляндії уточнила слова свого представника щодо ймовірної контрабанди зброї з України. Раніше фінське видання Yle з посиланням на голову Національного бюро розслідувань Крістера Альгрена заявило про таку контрабанду, як про факт, що відбувся. Нібито у фінської мафії така зброя з’явилася. Цю інформацію підхопили світові ЗМІ.

У фінської мафії короткі руки

Маркус Велямякі, заступник керівника Національного бюро розслідувань, повідомив, що поліції невідомо про наявність у фінських кримінальних угруповань контрабандної стрілецької зброї з України. Те, що країні передавали західні партнери.

За його словами, його колега в інтерв’ю говорив не про допомогу Завада. Малося на увазі загалом зброю з України та ймовірність її контрабанди з воюючої країни загалом. Поліція вирахувала фінів, які мають зв’язки з криміналітетом і які побували в Україні після початку війни.

Комісар Маркус Велямякі окреслив офіційну позицію правоохоронних відомств Фінляндії. З інтерв’ю нашого представника могло виникнути враження, що факти контрабанди вже були. Насправді, підтверджених відомостей про такі події ми не маємо. Ми лише вказали на можливі спроби фінських кримінальних угруповань отримати зброю з полів бою», – зазначив поліцейський.

У фінської мафії немає друзів, лише постійні інтереси

З інтерв’ю виданню Yle у читачів також могло скластися враження про те, що українська влада своєю дією чи бездіяльністю могла сприяти контрабанді зброї. Цього моменту комісар Вялімякі приділив особливу увагу.

За словами комісара, представники криміналу будь-якої країни працюють вкрай креативно, коли мають шанс дістатися до вогнепальної зброї. “Мова була про те, що мафіозі в принципі можуть так вчинити, а не про те, що українська влада так чи інакше полегшує доступ до зброї”, – додав він.

У розмові з журналістом Крістер Альгрен спирався на свій та міжнародний досвід боротьби з мафією. Практика показує, що мафіозі завжди уважно стежать за подіями у країнах, що воюють. Для них це можливість дістатися до зброї. «Поліція має передбачати навіть ймовірні ризики. Конкретно в нашому випадку розмова була саме про можливість, а не про факти», — наголосив пан Вялімякі.

Читайте також:  Війна в Україні 8 січня

Наслідки для фінської редакції

Наразі МВС України чекає відповіді на офіційні запити щодо скандального приводу зі Швеції та Данії. Туди також нібито потрапила українська стрілецька зброя. Для України це важливо з репутаційної точки зору. Історію про контрабанду української зброї підхопили світові інформаційні агенції.

Як зміниться репутація фінського видання Yle, яке також розповсюдило спростування, невідомо. Портал позиціонує себе як перевірене джерело. Рівень довіри читачів до видання, відповідно до результатів опитування самого ж Yle, рік тому становив 7,9 балів із десяти. Середній рівень довіри до преси у Фінляндії на той момент складав 7,6.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я